Licensed to FAST Tigers            HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/21/2018 04:41 PM
               9 th Annual Butler Invitational 2017 - 1/21/2018                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier University-OH  'A'                         1:44.75    1:47.65   40  
     1) Drew, Paxtyn D 22               2) Titterton, Becca M 20          
     3) Gaertner, Caroline F 21         4) Conners, Emily A 20            
       27.27    58.75  1:24.21  1:47.65                                    
  2 Saint Louis-OZ  'A'                               1:46.33    1:49.26   34  
     1) Kirby, Riley T 21               2) Kishish, Emily L 20            
     3) Nichols, Savannah L 19          4) First, Mary C 19               
       27.80    58.89  1:25.13  1:49.26                                    
  3 Xavier University-OH  'B'                         1:44.84    1:49.73   32  
     1) Fort, Ali M 20                  2) White, Sam L 18                
     3) Hogan, Taylor E 18              4) Vozar, Tianna A 21             
       27.78    59.49  1:25.37  1:49.73                                    
  4 Saint Louis-OZ  'B'                               1:48.56    1:50.32   30  
     1) Rancap, Hillary B 22            2) Parkinson, Morgan E 21         
     3) Schmude, Katie A 18             4) Sheean, Maggie M 21            
       28.61    59.25  1:26.15  1:50.32                                    
  5 Butler University-IN  'A'                         1:46.31    1:50.38   28  
     1) Grzybek, Grace P 20             2) Spotts, Emma 18                
     3) Van Gheem, Annah 18             4) Horton, Tori 20                
       28.04    57.93  1:25.58  1:50.38                                    
  6 Youngstown State University-LE  'A'               1:48.23    1:51.00   26  
     1) Leming, Jamie M 19              2) Saint Gilles, Tiphaine 20      
     3) Shipp, Rachel N 21              4) Jonsdottir, Kolbrun 22         
       28.24    59.46  1:26.07  1:51.00                                    
  7 Xavier University-OH  'C'                              NT   x1:51.36  
     1) Locker, Anne E 21               2) Gaertner, Lorelei L 19         
     3) Cummins, Anne M 20              4) Garner, Abby C 19              
       28.31  1:00.20  1:26.59  1:51.36                                    
  8 Saint Louis-OZ  'C'                               1:54.67   x1:55.70  
     1) Harper, Megan E 22              2) Updegraff, Molly M 20          
     3) Schmid, Alex M 20               4) Wolska, Paulina 21             
       29.63  1:01.35  1:29.44  1:55.70                                    
  9 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            1:47.10    1:56.59   24  
     1) Wright, Paige 20                2) Baumgartner, Emily 20          
     3) Martins, Erica 20               4) Jenny, Amanda 21               
       29.21  1:02.91  1:31.07  1:56.59                                    
 10 Southern Illinois University-OZ  'A'              1:47.00    1:56.82   22  
     1) Lanni, Justina A 19             2) Hauer, Rachel C 21             
     3) Naude, Rita 20                  4) Young, Abbie G 19              
       31.92  1:06.12  1:32.43  1:56.82                                    
 11 Butler University-IN  'B'                              NT    1:56.85   18  
     1) Camarillo, Sofie 19             2) Gurry, Sydney 19               
     3) Harris, Emma 19                 4) Himler, Madison A 19           
       29.96  1:02.50  1:30.89  1:56.85                                    
 12 Youngstown State University-LE  'B'               1:49.84    1:56.97   14  
     1) Tofil, Taylor N 20              2) Laurence, Natalie E 21         
     3) Fisher, Haley A 21              4) Hollow, Shay D 18              
       30.12  1:04.11  1:30.95  1:56.97                                    
 13 Southern Illinois University-OZ  'D'              2:00.00    1:57.35   12  
       29.22  1:03.85  1:32.20  1:57.35                                    
 14 Saint Louis-OZ  'D'                               1:56.98   x1:57.70  
     1) Kelly, Madison M 18             2) Brown, Addie E 18              
     3) Iler, Lily H 18                 4) Harder, Anna L 18              
       30.08  1:02.20  1:31.42  1:57.70                                    
 15 Butler University-IN  'D'                              NT   x1:58.22  
     1) McGrail, Carolyn M 20           2) Rohweder, Natalie E 19         
     3) Rush, Megan 20                  4) Linek, Abbie 18                
       31.27  1:04.02  1:32.33  1:58.22                                    
 16 Butler University-IN  'C'                              NT   x1:58.75  
     1) Texer, Sadie 18                 2) Valeiras, Myranda L 19         
     3) Schafer, Rachel 20              4) Bierens-Popiel, Skylar K 19    
       30.29  1:03.30  1:32.30  1:58.75                                    
 17 Southern Illinois University-OZ  'C'              1:54.00   x1:59.51  
     1) Kresal, Abby E 21               2) Walker, Kelsie M 21            
     3) Reiser, Hannah 18               4) Peck, Jessica D 19             
       31.03  1:05.98  1:33.23  1:59.51                                    
 18 Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT    2:00.92   10  
     1) Lawson, Tara 20                 2) Tibbot, Kenzy 20               
     3) Pogue, Lillia 18                4) Sturdivant, Mariah 18          
       30.39  1:04.57  1:34.28  2:00.92                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Louis-OZ  'A'                               1:30.30    1:33.54   40  
     1) Halliburton, TJ J 19            2) Mars, Justin R 20              
     3) McCoy, Ryan T 21                4) Williams, Isaiah J 20          
       24.41    50.51  1:12.67  1:33.54                                    
  2 Xavier University-OH  'A'                         1:32.07    1:34.73   34  
     1) Sironen, Alex J 18              2) Dyer, Matthew S 21             
     3) Abboud, Brandon A 20            4) Johanns, Sam R 21              
       24.16    50.82  1:13.64  1:34.73                                    
  3 Saint Louis-OZ  'B'                               1:33.62    1:35.95   32  
     1) Paulson, Keegan R 19            2) Van Gorp, Luke A 19            
     3) Pearthree, Ben R 21             4) L'Italien, Christian J 18      
       23.95    50.91  1:14.57  1:35.95                                    
  4 Southern Illinois University-OZ  'A'              1:36.00    1:36.70   30  
     1) Netzel, Alex W 20               2) Dooley, Jimmy W 20             
     3) Hajtman, Tamas 21               4) Ciezczak, Matt W 20            
       25.31    52.51  1:15.03  1:36.70                                    
  5 Ball State University-IN  'A'                     1:33.83    1:37.60   28  
     1) Ball, Spence R 19               2) Toman, Zach T 22               
     3) Andrew, Ben H 20                4) Reichle, Zach M 21             
       25.86    53.70  1:15.87  1:37.60                                    
  6 Southern Illinois University-OZ  'B'              1:40.00    1:38.82   26  
     1) Lehane, Ryan J 19               2) Drew, Sam D 18                 
     3) Jones, Benson J 19              4) Hillard, Nolan P 21            
       25.71    53.04  1:16.91  1:38.82                                    
  7 Saint Louis-OZ  'C'                               1:37.39   x1:40.00  
     1) Cole, Stephen J 21              2) Schaenzer, Karl N 22           
     3) Ellis, Mitchell R 21            4) Breissinger, Peter H 19        
       25.25    53.83  1:18.03  1:40.00                                    
  8 Ball State University-IN  'B'                     1:36.99    1:42.22   24  
     1) Ackley, Logan M 19              2) Maciunas, Arnas 19             
     3) Pongracz, Adam M 20             4) Weeks, Drew S 18               
       25.78    55.44  1:20.01  1:42.22                                    
  9 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            1:34.62    1:42.64   22  
     1) Penn, Max 22                    2) Ogle, Dylan 19                 
     3) Sogandares, Mac 21              4) Jenny, Harrison 20             
       26.06    55.76  1:20.25  1:42.64                                    
 -- Xavier University-OH  'B'                              NT         DQ  
     1) Clark, Landon L 20              2) Snader, Bobby W 21             
     3) Runyon, Nathan D 20             4) Ritz, Jared P 18               
       25.50    53.01  1:16.70       DQ                                    
 -- Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT         DQ  
     1) Girten, Grant 21                2) Scheer, Austin 19              
     3) North, Joe 19                   4) Shaffer, Spenser 20            
       26.60    56.50  1:22.56       DQ                                    
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Handley, Bryn C           21 SIU-OZ              10:01.77   17:20.53   20  
  2 Kauffeld, Emma C          18 XU-OH               10:28.00   17:41.71   17  
  3 Glenesk, Mina L           21 SLU-OZ              10:21.25   17:53.89   16  
  4 Ries, Jordan E            20 SIU-OZ              10:38.23   17:58.44   15  
  5 Wanasek, Olivia C         19 SLU-OZ              10:42.66   18:04.54   14  
  6 Turner, Lindsey E         18 SLU-OZ              10:37.18   18:04.74   13  
  7 Allen, Olivia             18 Butler-IN           11:08.00   18:13.56   12  
  8 Bishop, Taylor T          20 Youngstown St-LE    10:54.60   18:18.88   11  
  9 DeWitt, Regan E           21 XU-OH               17:58.94   18:28.59    9  
       30.01  1:02.50  1:35.68  2:09.05  2:42.62  3:15.99  3:49.53  4:22.82
     4:56.16  5:29.55  6:02.80  6:36.16  7:09.89  7:43.50  8:17.06  8:50.50
     9:23.89  9:57.44 10:31.33 11:05.18 11:39.31 12:13.30 12:47.21 13:21.40
    13:55.87 14:30.31 15:04.80 15:39.24 16:13.61 16:47.86 17:22.01 17:55.72
    18:28.59
 10 Burke, Maggie M           19 SIU-OZ              10:57.94   18:35.04    7  
 11 Stelpfug, Megan           20 Youngstown St-LE    10:53.81   18:49.94    6  
 12 Schluchterer, Madison C   20 Butler-IN           11:19.00   19:30.95    5  
       31.16  1:05.27  1:39.98  2:15.33  2:50.80  3:26.01  4:01.69  4:37.13
     5:12.71  5:48.02  6:23.54  6:59.20  7:35.10  8:10.83  8:46.57  9:22.26
     9:58.11 10:33.80 11:09.67 11:45.38 12:21.25 12:56.98 13:32.97 14:08.74
    14:44.83 15:20.74 15:56.70 16:32.53 17:08.34 17:43.73 18:19.84 18:56.26
    19:30.95
 13 Zaia, Vinnie              21 Valpo Swimming-IN         NT   19:35.68    4  
       32.20  1:06.80  1:42.18  2:17.69  2:53.32  3:28.89  4:04.43  4:39.83
     5:15.48  5:51.12  6:27.11  7:03.03  7:38.89  8:14.63  8:50.75  9:26.51
    10:02.27 10:38.13 11:14.08 11:49.89 12:25.98 13:01.91 13:38.03 14:13.96
    14:50.01 15:25.70 16:02.03 16:38.05 17:13.91 17:50.04 18:25.83 19:01.43
    19:35.68
 14 Keller, Kat E             18 Youngstown St-LE    11:52.75   19:45.99    3  
       32.47  1:08.06  1:44.36  2:20.72  2:57.09  3:33.91  4:10.45  4:47.00
     5:23.23  5:59.52  6:35.90  7:12.04  7:48.43  8:24.78  9:00.97  9:37.17
    10:13.38 10:49.64 11:25.40 12:01.40 12:36.86 13:13.05 13:49.23 14:24.99
    15:00.76 15:36.66 16:12.34 16:48.18 17:23.85 17:59.76 18:35.52 19:11.11
    19:45.99
 15 Wilson, Maddie            18 Valpo Swimming-IN         NT   20:22.88    2  
       32.37  1:08.30  1:44.70  2:21.87  2:59.05  3:35.91  4:12.33  4:49.00
     5:26.14  6:02.86  6:39.89  7:16.96  7:54.33  8:32.38  9:10.42  9:48.12
    10:25.58 11:03.54 11:41.46 12:19.42 12:57.11 13:35.16 14:13.42 14:51.38
    15:29.90 16:08.20 16:46.03 17:22.67 17:59.27 18:36.62 19:12.77 19:48.27
    20:22.88
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Christopher G       20 SIU-OZ               9:30.67   15:54.52   20  
  2 Wolfe, Michael R          21 SIU-OZ               9:29.08   16:00.05   17  
  3 Kluge, Kevin R            19 SIU-OZ               9:28.34   16:20.42   16  
  4 Mahoney, Nick P           19 XU-OH                9:42.00   16:28.02   15  
  5 Fahey, Nolan P            20 SIU-OZ               9:55.90   16:33.57   14  
  6 Street, Scott C           20 SLU-OZ              10:04.36   16:50.15   13  
  7 Stern, Michael M          19 SIU-OZ               9:58.34  x16:56.50  
  8 Kirar, Dylan              20 Valpo Swimming-IN   16:19.33   17:03.16   11.5
       28.60    59.29  1:30.68  2:02.04  2:33.36  3:04.97  3:35.97  4:07.19
     4:38.31  5:09.79  5:41.09  6:12.56  6:43.98  7:15.41  7:46.70  8:18.01
     8:49.28  9:20.40  9:51.27 10:21.89 10:52.63 11:23.55 11:54.30 12:25.21
    12:56.19 13:27.16 13:58.08 14:28.98 15:00.11 15:31.07 16:02.20 16:33.35
    17:03.16
  8 Walling, Isaac L          22 Ball State-IN       10:02.94   17:03.16   11.5
 10 Jackson, Bradley P        19 XU-OH               16:48.00   17:22.96    9  
       28.81    59.88  1:31.03  2:02.27  2:33.47  3:04.35  3:35.65  4:06.42
     4:37.64  5:09.11  5:40.57  6:12.42  6:43.98  7:15.99  7:47.34  8:19.09
     8:50.60  9:22.38  9:53.72 10:25.75 10:57.50 11:29.76 12:02.18 12:34.26
    13:06.58 13:39.05 14:11.61 14:43.99 15:16.56 15:48.79 16:20.99 16:52.96
    17:22.96
 11 Jackowiak, Ryan M         18 Ball State-IN       10:20.72   17:27.50    7  
 12 Hackett, Patrick H        19 XU-OH               16:53.02   17:29.45    6  
       27.92    58.24  1:28.71  1:59.39  2:30.61  3:01.63  3:33.07  4:04.64
     4:36.31  5:08.08  5:39.95  6:11.87  6:43.78  7:15.95  7:48.23  8:20.44
     8:52.99  9:25.40  9:57.93 10:30.61 11:02.91 11:35.38 12:08.13 12:40.43
    13:12.68 13:45.08 14:17.42 14:49.86 15:21.93 15:54.36 16:26.78 16:58.70
    17:29.45
 13 Luddy, Jack W             20 Ball State-IN       10:29.00   17:31.09    5  
       28.61    59.66  1:31.14  2:02.95  2:34.68  3:06.67  3:38.68  4:10.77
     4:42.80  5:15.14  5:46.64  6:18.36  6:49.92  7:21.62  7:53.66  8:25.73
     8:57.88  9:30.03 10:02.11 10:34.32 11:06.65 11:38.88 12:11.29 12:43.57
    13:16.20 13:48.65 14:21.18 14:53.70 15:26.20 15:58.20 16:30.06 17:01.72
    17:31.09
 14 Bretl, Bob                21 Valpo Swimming-IN   16:29.95   17:31.77    4  
       28.18    59.22  1:30.68  2:02.18  2:33.62  3:05.22  3:36.77  4:08.23
     4:40.00  5:12.03  5:44.00  6:16.21  6:48.33  7:20.06  7:52.32  8:24.49
     8:56.97  9:29.29 10:01.86 10:34.29 11:06.53 11:38.85 12:11.41 12:43.80
    13:16.23 13:48.75 14:21.13 14:53.66 15:25.96 15:58.10 16:29.96 17:01.57
    17:31.77
 15 Britt, Garrett E          18 SLU-OZ              10:25.18   17:40.93    3  
 16 Eshenaur, Jarred          19 Valpo Swimming-IN         NT   18:19.53    2  
       29.99  1:02.70  1:35.79  2:09.08  2:42.50  3:16.03  3:49.64  4:23.22
     4:56.76  5:30.32  6:03.39  6:36.72  7:10.22  7:43.70  8:17.43  8:51.21
     9:24.24  9:57.83 10:31.25 11:05.29 11:38.47 12:11.93 12:45.26 13:18.78
    13:52.56 14:26.10 14:59.72 15:33.27 16:07.11 16:40.90 17:14.91 17:48.02
    18:19.53
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ries, Jordan E            20 SIU-OZ               1:52.76    1:54.79   20  
       27.02    56.02  1:25.33  1:54.79                                    
  2 Kerr, Kathleen R          20 XU-OH                1:52.37    1:55.09   17  
       26.84    55.80  1:25.55  1:55.09                                    
  3 Saugstad, Emily M         19 XU-OH                     NT    1:55.46   16  
       27.15    56.09  1:25.91  1:55.46                                    
  4 Drew, Paxtyn D            22 XU-OH                1:55.02    1:55.74   15  
       27.20    56.57  1:26.35  1:55.74                                    
  5 Glenesk, Mina L           21 SLU-OZ               1:53.46    1:55.91   14  
       27.31    56.83  1:26.56  1:55.91                                    
  6 Walker, Kelsie M          21 SIU-OZ               1:54.96    1:56.06   13  
       27.19    56.35  1:26.19  1:56.06                                    
  7 Mahon, Elaine M           22 SLU-OZ               1:54.93    1:56.72   12  
       27.19    56.69  1:26.92  1:56.72                                    
  8 Jurinovics, Aida          19 Youngstown St-LE     1:56.04    1:57.95   11  
       27.89    58.23  1:28.95  1:57.95                                    
  9 Hanson, Megan             18 Butler-IN            2:01.00    1:59.39    9  
       28.28    58.41  1:28.90  1:59.39                                    
 10 Carvalho, Juliana         20 SIU-OZ               1:55.07    1:59.47    7  
       27.85    57.99  1:28.71  1:59.47                                    
 11 Morris, Erica I           19 SLU-OZ               1:55.52    1:59.85    6  
       28.08    58.33  1:29.11  1:59.85                                    
 12 Davies, Harriet E         19 Butler-IN            2:02.00    2:00.09    5  
       28.49    59.04  1:29.89  2:00.09                                    
 13 Brazeau, Emma D           20 SIU-OZ               2:00.76    2:00.30    3.5
       27.94    58.84  1:29.85  2:00.30                                    
 13 Ford, Molly M             22 XU-OH                1:58.94    2:00.30    3.5
       27.21    56.92  1:28.29  2:00.30                                    
 15 Valeiras, Myranda L       19 Butler-IN                 NT    2:00.90    2  
       26.99    56.65  1:28.51  2:00.90                                    
 16 Kelly, Madison M          18 SLU-OZ               1:58.69    2:01.11    1  
       28.87    59.36  1:30.37  2:01.11                                    
 17 Garner, Abby C            19 XU-OH                1:52.85   x2:01.20  
       27.52    57.57  1:28.93  2:01.20                                    
 18 Linek, Abbie              18 Butler-IN            1:57.75    2:03.37  
       28.74    59.73  1:31.61  2:03.37                                    
 19 Jenny, Amanda             21 Valpo Swimming-IN    1:59.30    2:04.09  
       28.54  1:00.08  1:32.44  2:04.09                                    
 20 Minear, Mallory T         19 SIU-OZ               2:02.63   x2:04.35  
       29.01  1:00.39  1:32.26  2:04.35                                    
 21 Hollow, Shay D            18 Youngstown St-LE     2:02.05    2:04.43  
       29.02  1:00.30  1:32.83  2:04.43                                    
 22 Murawski, Jessie R        19 SIU-OZ               2:03.83   x2:04.97  
       28.90  1:00.31  1:32.66  2:04.97                                    
 23 Scott, Brittany E         18 SIU-OZ               2:03.74   x2:05.42  
       29.05  1:01.41  1:33.74  2:05.42                                    
 24 Bauer, Andee              20 Butler-IN            2:03.00   x2:05.96  
       29.02  1:00.79  1:33.79  2:05.96                                    
 25 Henry, Savannah L         20 SIU-OZ               2:02.67   x2:06.09  
       29.49  1:01.30  1:34.06  2:06.09                                    
 26 Hauer, Rachel C           21 SIU-OZ               2:03.66   x2:07.94  
       29.41  1:01.78  1:34.78  2:07.94                                    
 27 Pogue, Lillia             18 Valpo Swimming-IN         NT    2:08.16  
       30.83  1:03.57  1:36.01  2:08.16                                    
 -- Wolska, Paulina           21 SLU-OZ               1:59.04   X2:01.02  
       28.47    59.64  1:30.63  2:01.02                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCoy, Ryan T             21 SLU-OZ               1:36.92    1:41.93   20  
       23.70    49.88  1:16.31  1:41.93                                    
  2 Garman, Reilly R          20 SIU-OZ               1:42.33    1:43.73   17  
       24.01    50.09  1:16.66  1:43.73                                    
  3 Hernandez, Enrique        21 XU-OH                1:42.32    1:44.37   16  
       24.37    50.47  1:17.00  1:44.37                                    
  4 Wolfred, Alex D           22 XU-OH                1:42.90    1:44.75   15  
       24.29    50.67  1:17.75  1:44.75                                    
  5 Ritz, Jared P             18 XU-OH                1:43.09    1:44.86   14  
       24.30    50.69  1:17.81  1:44.86                                    
  6 Baldwin, Chase B          20 XU-OH                1:45.87    1:46.50   13  
       24.76    51.90  1:19.40  1:46.50                                    
  7 Guist, Tyler T            19 SLU-OZ               1:44.22    1:46.66   12  
       24.71    51.61  1:19.14  1:46.66                                    
  8 Meyn, Davis R             18 Ball State-IN        1:46.81    1:46.69   11  
       25.19    52.41  1:20.08  1:46.69                                    
  9 Weeks, Drew S             18 Ball State-IN        1:51.00    1:46.82    9  
       25.03    52.66  1:19.90  1:46.82                                    
 10 Stern, Michael M          19 SIU-OZ               1:43.62    1:47.86    7  
       25.04    52.47  1:20.30  1:47.86                                    
 11 Higgins, Cal C            21 SLU-OZ               1:44.07    1:48.05    6  
       25.16    52.32  1:20.01  1:48.05                                    
 12 Lienhart, Banistre L      21 Ball State-IN        1:48.64    1:49.38    5  
       25.24    52.46  1:20.38  1:49.38                                    
 13 Fahey, Nolan P            20 SIU-OZ               1:43.28    1:50.35    4  
       25.43    53.05  1:21.79  1:50.35                                    
 14 Tyler, Cullen M           20 Ball State-IN        1:50.00    1:50.91    3  
       25.51    53.66  1:22.37  1:50.91                                    
 15 Kehoe, Michael T          18 SLU-OZ               1:48.70    1:50.97    2  
       25.15    52.72  1:21.44  1:50.97                                    
 16 Scheer, Austin            19 Valpo Swimming-IN    1:48.36    1:52.87    1  
       25.98    55.34  1:24.20  1:52.87                                    
 17 Villasenor, Eric          19 Valpo Swimming-IN    1:50.91    1:54.74  
       26.87    55.86  1:25.47  1:54.74                                    
 18 Johnson, Brendon          19 Valpo Swimming-IN    1:52.86    1:55.76  
       28.18    57.40  1:26.41  1:55.76                                    
 -- Eldakak, Yousef A         19 SLU-OZ               1:51.02   X1:50.81  
       26.24    54.03  1:22.56  1:50.81                                    
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaertner, Caroline F      21 XU-OH                  55.61      57.13   20  
       27.94    57.13                                                      
  2 Kirby, Riley T            21 SLU-OZ                 56.57      58.50   17  
       28.81    58.50                                                      
  3 Naude, Rita               20 SIU-OZ                 56.12      58.68   15.5
       28.24    58.68                                                      
  3 Grzybek, Grace P          20 Butler-IN              59.25      58.68   15.5
       29.50    58.68                                                      
  5 Orosz, Viktoria R         24 Youngstown St-LE       59.23      59.10   14  
       29.02    59.10                                                      
  6 Fort, Ali M               20 XU-OH                  56.04      59.99   13  
       28.96    59.99                                                      
  7 Leming, Jamie M           19 Youngstown St-LE       57.63    1:00.19   12  
       29.66  1:00.19                                                      
  8 Cummins, Maureen E        18 XU-OH                  57.95    1:00.50   11  
       29.76  1:00.50                                                      
  9 Sheean, Maggie M          21 SLU-OZ                 59.17    1:00.91    9  
       29.48  1:00.91                                                      
 10 Harper, Megan E           22 SLU-OZ               1:01.27    1:01.15    7  
       29.77  1:01.15                                                      
 11 Shipp, Rachel N           21 Youngstown St-LE     1:00.04    1:01.21    6  
       29.68  1:01.21                                                      
 12 Schafer, Rachel           20 Butler-IN            1:01.94    1:01.58    5  
       30.08  1:01.58                                                      
 13 Dicus, Laura A            20 XU-OH                  59.03    1:01.85    4  
       30.47  1:01.85                                                      
 13 Locker, Anne E            21 XU-OH                  57.58   x1:01.85  
       29.91  1:01.85                                                      
 15 Horton, Tori              20 Butler-IN            1:00.25    1:02.10    3  
       30.19  1:02.10                                                      
 16 Rancap, Hillary B         22 SLU-OZ               1:00.69    1:02.78    2  
       30.19  1:02.78                                                      
 17 Wright, Paige             20 Valpo Swimming-IN      58.68    1:02.81    1  
       30.03  1:02.81                                                      
 18 Laurence, Natalie E       21 Youngstown St-LE     1:01.42    1:03.02  
       30.64  1:03.02                                                      
 19 Krug, Paris M             20 Youngstown St-LE     1:01.88   x1:03.84  
       30.80  1:03.84                                                      
 20 Lawson, Tara              20 Valpo Swimming-IN      59.48    1:03.85  
       30.54  1:03.85                                                      
 21 Reiser, Hannah            18 SIU-OZ                 59.41    1:04.12  
       30.47  1:04.12                                                      
 22 Lugar, Megan              19 Valpo Swimming-IN    1:06.32    1:04.34  
       31.33  1:04.34                                                      
 23 Montgomery, Mikaela D     21 SIU-OZ               1:01.89    1:04.58  
       31.21  1:04.58                                                      
 24 Camarillo, Sofie          19 Butler-IN            1:03.50    1:04.96  
       31.30  1:04.96                                                      
 25 Petro, Sarah E            20 SIU-OZ               1:02.43    1:05.40  
       32.38  1:05.40                                                      
 26 Lanni, Justina A          19 SIU-OZ               1:04.67   x1:06.23  
       32.79  1:06.23                                                      
 27 Bain, Victoria            20 Valpo Swimming-IN    1:16.18    1:18.12  
       37.70  1:18.12                                                      
 -- Rush, Megan               20 Butler-IN            1:05.50   X1:03.66  
       30.33  1:03.66                                                      
 -- Texer, Sadie              18 Butler-IN            1:01.75   X1:03.68  
       30.71  1:03.68                                                      
 -- Banks, Rachel C           21 Butler-IN            1:04.09   X1:04.29  
       30.95  1:04.29                                                      
 -- Shrader-Goetz, Jacque N   19 Butler-IN            1:04.75   X1:04.64  
       31.58  1:04.64                                                      
 -- Burke, Rachel             20 Butler-IN            1:02.73   X1:04.73  
       31.53  1:04.73                                                      
 -- McIlvenna, Meg            21 Butler-IN            1:04.25   X1:05.32  
       31.25  1:05.32                                                      
 -- Bierens-Popiel, Skylar K  19 Butler-IN            1:02.78   X1:05.77  
       32.27  1:05.77                                                      
 -- McGrail, Carolyn M        20 Butler-IN            1:06.75   X1:05.82  
       31.91  1:05.82                                                      
 -- Smith, Maree              21 Butler-IN            1:06.00   X1:09.08  
       33.22  1:09.08                                                      
 -- Mahoney, Meaghan L        20 Butler-IN            1:06.00   X1:10.15  
       34.72  1:10.15                                                      
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paulson, Keegan R         19 SLU-OZ                 49.91      51.18   20  
       24.71    51.18                                                      
  2 Halliburton, TJ J         19 SLU-OZ                 49.39      51.52   17  
       25.11    51.52                                                      
  3 Sironen, Alex J           18 XU-OH                  50.94      52.04   16  
       25.54    52.04                                                      
  4 Johanns, Sam R            21 XU-OH                  51.18      52.98   15  
       25.80    52.98                                                      
  5 Breissinger, Peter H      19 SLU-OZ                 52.18      53.03   14  
       25.87    53.03                                                      
  6 Lehane, Ryan J            19 SIU-OZ                 51.93      53.55   13  
       25.87    53.55                                                      
  7 Ackley, Logan M           19 Ball State-IN          53.19      53.78   12  
       26.27    53.78                                                      
  8 Ball, Spence R            19 Ball State-IN          54.42      53.79   11  
       26.01    53.79                                                      
  9 Jones, Benson J           19 SIU-OZ                 53.82      54.30    9  
       26.36    54.30                                                      
 10 Runyon, Nathan D          20 XU-OH                  51.54      54.38    7  
       26.15    54.38                                                      
 11 Jackson, Chase A          19 Ball State-IN          55.17      55.00    6  
       27.06    55.00                                                      
 12 Cole, Stephen J           21 SLU-OZ                 51.42      55.05    5  
       26.69    55.05                                                      
 13 Bunnell, David T          20 XU-OH                  52.17      55.09    4  
       26.88    55.09                                                      
 14 Penn, Max                 22 Valpo Swimming-IN      50.66      56.57    3  
       27.01    56.57                                                      
 15 Girten, Grant             21 Valpo Swimming-IN      52.96      58.20    2  
       28.47    58.20                                                      
 16 Villasenor, Jake          22 Valpo Swimming-IN      27.71      59.07    1  
       28.25    59.07                                                      
 17 Walling, Isaac L          22 Ball State-IN          58.11    1:02.01  
       29.49  1:02.01                                                      
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peck, Jessica D           19 SIU-OZ               1:06.57    1:07.01   20  
       31.21  1:07.01                                                      
  2 Saint Gilles, Tiphaine    20 Youngstown St-LE     1:05.34    1:07.73   17  
       32.62  1:07.73                                                      
  3 Kresal, Abby E            21 SIU-OZ               1:05.05    1:08.09   16  
       32.09  1:08.09                                                      
  4 Kishish, Emily L          20 SLU-OZ               1:08.29    1:08.75   15  
       32.74  1:08.75                                                      
  5 Parkinson, Morgan E       21 SLU-OZ               1:08.01    1:08.76   14  
       32.37  1:08.76                                                      
  6 White, Sam L              18 XU-OH                1:07.03    1:09.18   13  
       32.58  1:09.18                                                      
  7 Gartland, Nora E          21 SLU-OZ               1:07.02    1:09.69   12  
       33.19  1:09.69                                                      
  8 Jonsdottir, Kolbrun       22 Youngstown St-LE     1:08.43    1:09.75   11  
       32.71  1:09.75                                                      
  9 Rohweder, Natalie E       19 Butler-IN            1:14.00    1:09.77    9  
       32.75  1:09.77                                                      
 10 Titterton, Becca M        20 XU-OH                1:09.56    1:09.97    7  
       32.64  1:09.97                                                      
 11 Valeiras, Myranda L       19 Butler-IN            1:10.92    1:09.98    6  
       32.79  1:09.98                                                      
 12 Middlebrook, Carson E     20 Butler-IN            1:11.75    1:10.33    5  
       33.32  1:10.33                                                      
 13 Updegraff, Molly M        20 SLU-OZ               1:06.96    1:10.34    4  
       32.99  1:10.34                                                      
 14 Gurry, Sydney             19 Butler-IN            1:09.00    1:10.68    3  
       33.34  1:10.68                                                      
 15 Lanni, Justina A          19 SIU-OZ               1:09.67    1:11.12    2  
       33.50  1:11.12                                                      
 16 Sprague, Delaney G        19 XU-OH                1:09.47    1:11.16    1  
       33.77  1:11.16                                                      
 17 Tatigian, Liane           22 SIU-OZ               1:06.80    1:11.25  
       33.33  1:11.25                                                      
 18 Herman, Alison R          18 XU-OH                1:08.14    1:11.57  
       33.72  1:11.57                                                      
 19 Roehrdanz, Emma L         19 SIU-OZ               1:11.35   x1:13.88  
       35.11  1:13.88                                                      
 20 Baumgartner, Emily        20 Valpo Swimming-IN    1:10.44    1:15.16  
       35.48  1:15.16                                                      
 21 Tibbot, Kenzy             20 Valpo Swimming-IN    1:12.48    1:16.07  
       35.58  1:16.07                                                      
 22 Sturdivant, Mariah        18 Valpo Swimming-IN         NT    1:17.39  
       35.84  1:17.39                                                      
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Collin P         19 SLU-OZ                 57.02      58.04   20  
       27.22    58.04                                                      
  2 Mars, Justin R            20 SLU-OZ                 56.17      58.19   17  
       27.51    58.19                                                      
  3 Drew, Sam D               18 SIU-OZ                 56.98      58.48   16  
       27.77    58.48                                                      
  4 Van Gorp, Luke A          19 SLU-OZ                 57.14      58.98   15  
       27.68    58.98                                                      
  5 Dyer, Matthew S           21 XU-OH                  55.97      59.69   14  
       27.97    59.69                                                      
  6 Dooley, Jimmy W           20 SIU-OZ                 58.59    1:00.30   13  
       28.35  1:00.30                                                      
  7 Reichle, Zach M           21 Ball State-IN        1:00.72    1:00.55   12  
       28.35  1:00.55                                                      
  8 Dougherty, Owen B         21 XU-OH                1:00.26    1:01.18   11  
       28.81  1:01.18                                                      
  9 Martinez, Alex A          20 SIU-OZ                 59.00    1:01.58    9  
       29.43  1:01.58                                                      
 10 Weese, Cameron N          19 XU-OH                1:01.18    1:01.82    7  
       28.92  1:01.82                                                      
 11 Kokubo, Lucas J           18 XU-OH                1:02.23    1:02.31    6  
       29.20  1:02.31                                                      
 12 Ellis, Mitchell R         21 SLU-OZ                 59.82    1:02.54    5  
       29.31  1:02.54                                                      
 13 Toman, Zach T             22 Ball State-IN        1:01.04    1:02.98    4  
       29.07  1:02.98                                                      
 14 Jackowiak, Ryan M         18 Ball State-IN        1:06.22    1:04.50    3  
       30.48  1:04.50                                                      
 15 Acero, Adrian             21 Valpo Swimming-IN    1:02.35    1:05.55    2  
       30.34  1:05.55                                                      
 16 Scheer, Austin            19 Valpo Swimming-IN    1:05.44    1:07.70    1  
       31.99  1:07.70                                                      
 17 Taylor, Jason                Ball State-IN        1:08.88    1:12.20  
       34.14  1:12.20                                                      
 -- Schaenzer, Karl N         22 SLU-OZ               1:00.74   X1:03.31  
       29.89  1:03.31                                                      
 -- O'Connor, Sean P          19 SLU-OZ                    NT   X1:07.51  
       31.19  1:07.51                                                      
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Taylor E           18 XU-OH                2:01.79    2:04.50   20  
       27.88    58.77  1:30.96  2:04.50                                    
  2 Jurinovics, Aida          19 Youngstown St-LE     2:04.90    2:07.80   17  
       28.94  1:01.69  1:35.05  2:07.80                                    
  3 Nichols, Savannah L       19 SLU-OZ               2:04.88    2:08.90   16  
       28.92  1:00.80  1:34.35  2:08.90                                    
  4 Fisher, Haley A           21 Youngstown St-LE     2:10.12    2:10.57   15  
       29.05  1:02.16  1:36.32  2:10.57                                    
  5 Brazeau, Emma D           20 SIU-OZ               2:10.45    2:11.00   14  
       29.31  1:02.70  1:37.75  2:11.00                                    
  6 Cummins, Anne M           20 XU-OH                2:05.77    2:11.66   13  
       29.97  1:03.66  1:37.56  2:11.66                                    
  7 Faith, Alexis             18 Butler-IN            2:14.08    2:12.60   12  
       29.94  1:03.56  1:37.95  2:12.60                                    
  8 Kauffeld, Maggie R        20 XU-OH                2:06.37    2:13.28   11  
       30.20  1:03.71  1:38.34  2:13.28                                    
  9 Iler, Lily H              18 SLU-OZ               2:14.15    2:14.27    9  
       29.93  1:03.84  1:38.62  2:14.27                                    
 10 Gaertner, Lorelei L       19 XU-OH                2:11.65    2:14.62    7  
       30.22  1:04.24  1:39.70  2:14.62                                    
 11 Tofil, Taylor N           20 Youngstown St-LE     2:13.77    2:14.99    6  
       29.72  1:03.07  1:38.22  2:14.99                                    
 12 Schmid, Alex M            20 SLU-OZ               2:12.30    2:15.88    5  
       30.16  1:03.66  1:39.19  2:15.88                                    
 13 Harris, Emma              19 Butler-IN            2:15.75    2:17.60    4  
       29.95  1:04.46  1:40.30  2:17.60                                    
 14 Yehle, Natalie K          19 Youngstown St-LE     2:19.38    2:18.22    3  
       30.91  1:05.77  1:41.60  2:18.22                                    
 15 Motill, Emily             21 Butler-IN            2:17.25    2:20.30    2  
       31.83  1:06.61  1:42.79  2:20.30                                    
 16 Pogue, Lillia             18 Valpo Swimming-IN    2:23.06    2:27.21    1  
       32.30  1:09.65  1:48.80  2:27.21                                    
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Isaiah J        20 SLU-OZ               1:48.15    1:53.03   20  
       25.68    55.03  1:23.85  1:53.03                                    
  2 Streid, Grant M           19 SLU-OZ               1:49.59    1:54.37   17  
       25.44    55.02  1:24.51  1:54.37                                    
  3 Clark, Landon L           20 XU-OH                1:52.20    1:57.02   16  
       26.43    56.09  1:26.47  1:57.02                                    
  4 Abboud, Brandon A         20 XU-OH                1:52.32    1:57.61   15  
       26.31    56.27  1:26.42  1:57.61                                    
  5 Jackson, Bradley P        19 XU-OH                1:52.79    1:57.85   14  
       26.78    57.19  1:27.43  1:57.85                                    
  6 Ogle, Dylan               19 Valpo Swimming-IN    1:52.49    1:58.08   13  
       26.47    56.63  1:27.21  1:58.08                                    
  7 Connor, Michael K         22 SIU-OZ               1:54.49    1:59.31   12  
       26.50    56.83  1:27.34  1:59.31                                    
  8 Maciunas, Arnas           19 Ball State-IN        2:00.99    1:59.85   11  
       27.06    57.36  1:28.34  1:59.85                                    
  9 Martinez, Ben             19 SLU-OZ               2:00.48    1:59.90    9  
       26.40    56.04  1:27.53  1:59.90                                    
 10 Pongracz, Adam M          20 Ball State-IN        2:00.17    2:01.97    7  
       27.26    58.84  1:30.82  2:01.97                                    
 11 Nickoli, Alex X           20 Ball State-IN        2:02.20    2:04.95    6  
       27.00    58.05  1:30.49  2:04.95                                    
 12 Kluge, Kevin R            19 SIU-OZ               1:55.86    2:05.62    5  
       28.30    59.51  1:31.97  2:05.62                                    
 13 Hackett, Patrick H        19 XU-OH                1:59.48    2:06.69    4  
       28.04  1:00.56  1:33.13  2:06.69                                    
 14 Tuthill, Alec P           20 Ball State-IN        2:08.74    2:08.42    3  
       27.26    59.43  1:34.36  2:08.42                                    
 15 Hurst, Peter E            19 SLU-OZ               1:56.23    2:08.70    2  
       26.36    57.22  1:29.79  2:08.70                                    
 16 North, Joe                19 Valpo Swimming-IN    2:04.41    2:09.09    1  
       28.30  1:01.44  1:34.88  2:09.09                                    
 17 Johnson, Brendon          19 Valpo Swimming-IN    2:07.09    2:09.37  
       29.82  1:02.16  1:35.94  2:09.37                                    
 18 Strongman, Brett          19 Valpo Swimming-IN    2:11.88    2:10.27  
       27.55    59.36  1:33.76  2:10.27                                    
 -- Britt, Garrett E          18 SLU-OZ               1:56.60   X2:08.79  
       27.97  2:08.79                                                      
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conners, Emily A          20 XU-OH                  23.29      24.15   20  
  2 Vozar, Tianna A           21 XU-OH                  24.06      24.66   17  
  3 Sheean, Maggie M          21 SLU-OZ                 24.38      24.67   16  
  4 First, Mary C             19 SLU-OZ                 24.36      24.83   15  
  5 Daniel, Natalie J         18 SLU-OZ                 24.35      25.01   14  
  6 Naude, Rita               20 SIU-OZ                 24.07      25.09   13  
  7 Mahon, Elaine M           22 SLU-OZ                 24.21      25.16   12  
  8 Orosz, Viktoria R         24 Youngstown St-LE       25.17      25.43   11  
  9 Dicus, Laura A            20 XU-OH                  24.35      25.50    9  
 10 Montgomery, Mikaela D     21 SIU-OZ                 24.96      25.60    7  
 11 Ford, Molly M             22 XU-OH                  24.87      25.62    6  
 12 Grzybek, Grace P          20 Butler-IN                 NT      25.78    5  
 13 Martins, Erica            20 Valpo Swimming-IN      24.64      25.92    4  
 14 Horton, Tori              20 Butler-IN              25.00      25.94    3  
 15 Davies, Harriet E         19 Butler-IN              25.32      26.02    2  
 16 Himler, Madison A         19 Butler-IN              25.50      26.03    1  
 17 Krug, Paris M             20 Youngstown St-LE       25.78      26.15  
 18 Drew, Riece C             19 XU-OH                  25.21     x26.17  
 19 Jenny, Amanda             21 Valpo Swimming-IN      25.21      26.20  
 20 Hollow, Shay D            18 Youngstown St-LE       25.54      26.42  
 21 Saint Gilles, Tiphaine    20 Youngstown St-LE       25.83      26.43  
 22 Sturdivant, Mariah        18 Valpo Swimming-IN      26.94      26.59  
 23 Henry, Savannah L         20 SIU-OZ                 26.07      27.17  
 24 Hauer, Rachel C           21 SIU-OZ                 26.26      27.29  
 25 Bierens-Popiel, Skylar K  19 Butler-IN              25.77     x27.41  
 26 Moore, Haley J            19 SIU-OZ                 27.97     x27.55  
 27 Bain, Victoria            20 Valpo Swimming-IN      29.56      31.59  
 -- Wilson, Maddy A           19 Butler-IN              25.75     X25.82  
 -- Rancap, Hillary B         22 SLU-OZ                 25.53     X26.14  
 -- Gurry, Sydney             19 Butler-IN              25.49     X26.49  
 -- Van Gheem, Annah          18 Butler-IN              25.75     X26.52  
 -- Chen, Shavonne Y          20 SLU-OZ                 26.21     X26.60  
 -- McIlvenna, Meg            21 Butler-IN              26.07     X27.31  
 -- Banks, Rachel C           21 Butler-IN              26.75     X27.59  
 -- Mahoney, Meaghan L        20 Butler-IN              27.50     X28.00  
 -- Smith, Maree              21 Butler-IN              27.04     X29.21  
 -- Harder, Anna L            18 SLU-OZ                 26.35     X32.86  
 -- Gartland, Nora E          21 SLU-OZ                 26.92     X33.47  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajtman, Tamas            21 SIU-OZ                 21.30      21.39   20  
  2 Hernandez, Enrique        21 XU-OH                  21.33      21.65   17  
  3 Andrew, Ben H             20 Ball State-IN          21.66      21.95   16  
  4 L'Italien, Christian J    18 SLU-OZ                 21.69      21.97   15  
  5 Ciezczak, Matt W          20 SIU-OZ                 21.15      22.16   14  
  6 Snader, Bobby W           21 XU-OH                  21.35      22.19   13  
  7 Weeks, Drew S             18 Ball State-IN          22.27      22.21   12  
  8 O'Connor, Sean P          19 SLU-OZ                 22.01      22.26   11  
  9 Wolfred, Alex D           22 XU-OH                  21.68      22.49    8  
  9 Hillard, Nolan P          21 SIU-OZ                 21.54      22.49    8  
 11 Lienhart, Banistre L      21 Ball State-IN          22.22      22.61    5.5
 11 Higgins, Cal C            21 SLU-OZ                 22.46      22.61    5.5
 13 Netzel, Alex W            20 SIU-OZ                 21.76      22.64    4  
 14 Dougherty, Owen B         21 XU-OH                  22.68      22.66    3  
 15 Pearthree, Ben R          21 SLU-OZ                 21.96      22.96    2  
 16 Sogandares, Mac           21 Valpo Swimming-IN      22.17      22.99    1  
 17 Jenny, Harrison           20 Valpo Swimming-IN      21.88      23.05  
 18 Shaffer, Spenser          20 Valpo Swimming-IN      22.78      23.61  
 19 Jackson, Chase A          19 Ball State-IN          23.33      23.79  
 20 Villasenor, Jake          22 Valpo Swimming-IN      23.56      24.08  
 -- Kehoe, Michael T          18 SLU-OZ                 22.67     X23.21  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conners, Emily A          20 XU-OH                  50.49      51.87   20  
       24.87    51.87                                                      
  2 Mahon, Elaine M           22 SLU-OZ                 52.18      53.38   17  
       26.18    53.38                                                      
  3 Daniel, Natalie J         18 SLU-OZ                 52.26      53.64   16  
       26.18    53.64                                                      
  4 First, Mary C             19 SLU-OZ                 54.19      54.12   15  
       25.86    54.12                                                      
  5 Young, Abbie G            19 SIU-OZ                 53.97      54.13   14  
       25.85    54.13                                                      
  6 Vozar, Tianna A           21 XU-OH                  52.39      54.47   13  
       25.98    54.47                                                      
  7 Walker, Kelsie M          21 SIU-OZ                 52.67      54.88   12  
       26.66    54.88                                                      
  8 Garner, Abby C            19 XU-OH                  52.30      55.08   11  
       26.40    55.08                                                      
  9 Jonsdottir, Kolbrun       22 Youngstown St-LE       54.53      55.13    9  
       26.73    55.13                                                      
 10 Bishop, Taylor T          20 Youngstown St-LE       53.42      55.19    7  
       26.53    55.19                                                      
 11 Ford, Molly M             22 XU-OH                  53.96      55.49    6  
       26.60    55.49                                                      
 12 Burke, Maggie M           19 SIU-OZ                 53.79      55.60    5  
       26.92    55.60                                                      
 13 Davies, Harriet E         19 Butler-IN              54.64      55.98    4  
       27.65    55.98                                                      
 14 Cummins, Maureen E        18 XU-OH                  53.16     x56.11  
       27.10    56.11                                                      
 15 Wright, Paige             20 Valpo Swimming-IN      53.66      56.50    3  
       27.48    56.50                                                      
 16 Linek, Abbie              18 Butler-IN              55.25      56.79    2  
       27.49    56.79                                                      
 17 Leming, Jamie M           19 Youngstown St-LE       56.84      56.95    1  
       27.47    56.95                                                      
 18 Hollow, Shay D            18 Youngstown St-LE       55.29      57.75  
       28.01    57.75                                                      
 19 Morris, Erica I           19 SLU-OZ                 54.37      57.79  
       27.97    57.79                                                      
 20 Minear, Mallory T         19 SIU-OZ                 56.02      57.85  
       27.88    57.85                                                      
 21 Harris, Emma              19 Butler-IN              56.00      58.30  
       28.44    58.30                                                      
 22 Petro, Sarah E            20 SIU-OZ                 56.94     x59.77  
       28.84    59.77                                                      
 23 Hauer, Rachel C           21 SIU-OZ                 57.66     x59.84  
 24 Stelpfug, Megan           20 Youngstown St-LE       56.55   x1:00.18  
       28.88  1:00.18                                                      
 25 Lugar, Megan              19 Valpo Swimming-IN         NT    1:01.14  
       29.38  1:01.14                                                      
 26 Pogue, Betsy              21 Valpo Swimming-IN         NT    1:06.20  
       32.02  1:06.20                                                      
 27 Bain, Victoria            20 Valpo Swimming-IN    1:03.47    1:07.74  
       32.16  1:07.74                                                      
 -- Spotts, Emma              18 Butler-IN              56.75     X56.27  
       27.23    56.27                                                      
 -- Valeiras, Myranda L       19 Butler-IN              55.83     X56.66  
       27.24    56.66                                                      
 -- Himler, Madison A         19 Butler-IN              56.25     X57.84  
       27.62    57.84                                                      
 -- Rohweder, Natalie E       19 Butler-IN              58.00     X58.25  
       28.50    58.25                                                      
 -- Texer, Sadie              18 Butler-IN              57.50     X58.38  
       27.99    58.38                                                      
 -- Bauer, Andee              20 Butler-IN              57.50     X59.36  
       29.04    59.36                                                      
 -- Burke, Rachel             20 Butler-IN            1:00.87     X59.77  
       29.07    59.77                                                      
 -- Mahoney, Meaghan L        20 Butler-IN            1:00.17   X1:00.93  
       29.20  1:00.93                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCoy, Ryan T             21 SLU-OZ                 44.68      46.34   20  
       22.39    46.34                                                      
  2 Streid, Grant M           19 SLU-OZ                 45.98      47.28   17  
       22.85    47.28                                                      
  3 Johanns, Sam R            21 XU-OH                  46.19      47.54   16  
       23.14    47.54                                                      
  4 Hernandez, Enrique        21 XU-OH                  47.04      48.05   15  
       23.34    48.05                                                      
  5 Snader, Bobby W           21 XU-OH                  46.64      48.47   14  
       23.15    48.47                                                      
  6 L'Italien, Christian J    18 SLU-OZ                 47.74      48.70   12.5
       22.89    48.70                                                      
  6 Weeks, Drew S             18 Ball State-IN          48.10      48.70   12.5
       23.40    48.70                                                      
  8 O'Connor, Sean P          19 SLU-OZ                 47.41      48.87   11  
       23.89    48.87                                                      
  9 Ciezczak, Matt W          20 SIU-OZ                 46.97      49.09    9  
       23.11    49.09                                                      
 10 Lienhart, Banistre L      21 Ball State-IN          48.66      49.14    7  
       24.00    49.14                                                      
 11 Bunnell, David T          20 XU-OH                  46.75      49.34    6  
       23.85    49.34                                                      
 12 Hillard, Nolan P          21 SIU-OZ                 47.17      49.83    5  
       23.78    49.83                                                      
 13 Jones, Benson J           19 SIU-OZ                 49.28      49.84    4  
       24.02    49.84                                                      
 14 Meyn, Davis R             18 Ball State-IN          48.56      49.93    3  
       24.23    49.93                                                      
 15 Jenny, Harrison           20 Valpo Swimming-IN      47.85      50.60    2  
       23.95    50.60                                                      
 16 Pongracz, Adam M          20 Ball State-IN          50.40      51.18    1  
       24.29    51.18                                                      
 17 Strongman, Brett          19 Valpo Swimming-IN      51.46      51.54  
       25.11    51.54                                                      
 18 Villasenor, Eric          19 Valpo Swimming-IN      50.34      52.08  
       25.08    52.08                                                      
 19 Taylor, Jason                Ball State-IN          50.87     x52.25  
       24.98    52.25                                                      
 20 Acero, Adrian             21 Valpo Swimming-IN         NT      53.85  
       25.67    53.85                                                      
 -- Pearthree, Ben R          21 SLU-OZ                 48.12     X50.66  
       24.49    50.66                                                      
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Taylor E           18 XU-OH                2:04.39    2:04.74   20  
       29.36  1:00.29  1:32.22  2:04.74                                    
  2 Drew, Paxtyn D            22 XU-OH                2:03.91    2:06.62   17  
       30.44  1:02.60  1:35.12  2:06.62                                    
  3 Kirby, Riley T            21 SLU-OZ               2:02.58    2:07.94   16  
       30.22  1:02.29  1:35.38  2:07.94                                    
  4 Orosz, Viktoria R         24 Youngstown St-LE     2:07.70    2:10.42   15  
       31.26  1:04.49  1:38.05  2:10.42                                    
  5 Kelly, Madison M          18 SLU-OZ               2:06.00    2:11.44   14  
       31.68  1:04.64  1:38.03  2:11.44                                    
  6 Drew, Riece C             19 XU-OH                2:07.49    2:11.78   13  
       31.23  1:04.61  1:38.38  2:11.78                                    
  7 Fort, Ali M               20 XU-OH                2:05.17    2:11.97   12  
       31.26  1:05.14  1:38.96  2:11.97                                    
  8 Hanson, Megan             18 Butler-IN            2:11.53    2:12.40   11  
       31.69  1:05.17  1:39.12  2:12.40                                    
  9 Wanasek, Olivia C         19 SLU-OZ               2:08.42    2:14.05    9  
       31.53  1:05.44  1:39.93  2:14.05                                    
 10 Herman, Alison R          18 XU-OH                2:05.93   x2:14.50  
       31.24  1:04.63  1:39.58  2:14.50                                    
 11 Harper, Megan E           22 SLU-OZ               2:12.09    2:14.73    7  
       31.90  1:06.23  1:40.68  2:14.73                                    
 12 Krug, Paris M             20 Youngstown St-LE     2:08.97    2:15.18    6  
       31.41  1:04.87  1:39.00  2:15.18                                    
 13 Tofil, Taylor N           20 Youngstown St-LE     2:10.94    2:16.59    5  
       31.97  1:06.28  1:41.46  2:16.59                                    
 14 Shrader-Goetz, Jacque N   19 Butler-IN            2:14.00    2:18.52    4  
       32.60  1:07.03  1:42.67  2:18.52                                    
 15 Lawson, Tara              20 Valpo Swimming-IN    2:12.98    2:19.20    3  
       32.61  1:07.76  1:43.46  2:19.20                                    
 16 Pogue, Lillia             18 Valpo Swimming-IN         NT    2:27.54    2  
       35.30  1:13.40  1:50.87  2:27.54                                    
 -- Rancap, Hillary B         22 SLU-OZ               2:14.53   X2:18.43  
       32.73  1:07.75  1:43.33  2:18.43                                    
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sironen, Alex J           18 XU-OH                1:50.83    1:53.86   20  
       26.87    55.96  1:25.11  1:53.86                                    
  2 Halliburton, TJ J         19 SLU-OZ               1:51.21    1:55.36   17  
       26.74    56.16  1:26.16  1:55.36                                    
  3 Paulson, Keegan R         19 SLU-OZ               1:51.94    1:55.40   16  
       26.72    56.14  1:25.84  1:55.40                                    
  4 Ackley, Logan M           19 Ball State-IN        1:54.39    1:55.58   15  
       27.22    56.53  1:26.10  1:55.58                                    
  5 Lehane, Ryan J            19 SIU-OZ               1:51.65    1:56.20   14  
       27.29    56.73  1:26.39  1:56.20                                    
  6 Breissinger, Peter H      19 SLU-OZ               1:54.90    1:57.50   13  
       27.59    57.01  1:27.46  1:57.50                                    
  7 Baldwin, Chase B          20 XU-OH                1:50.63    1:58.56   12  
       27.73    57.75  1:28.04  1:58.56                                    
  8 Higgins, Cal C            21 SLU-OZ               1:54.05    1:59.51   11  
       28.31    58.48  1:29.35  1:59.51                                    
  9 Runyon, Nathan D          20 XU-OH                1:52.26    2:00.12    9  
       27.97    58.31  1:29.24  2:00.12                                    
 10 Jackson, Chase A          19 Ball State-IN        2:00.21    2:00.66    7  
       29.41  1:00.97  1:32.42  2:00.66                                    
 11 Mahoney, Nick P           19 XU-OH                1:53.47    2:01.47    6  
       28.74    58.83  1:30.33  2:01.47                                    
 12 Tyler, Cullen M           20 Ball State-IN        2:02.02    2:02.06    5  
       28.37    59.56  1:31.66  2:02.06                                    
 13 Girten, Grant             21 Valpo Swimming-IN    1:57.41    2:04.33    4  
       29.44  1:01.61  1:34.27  2:04.33                                    
 14 Luddy, Jack W             20 Ball State-IN        2:04.53    2:04.54    3  
       30.13  1:02.29  1:33.61  2:04.54                                    
 15 Penn, Max                 22 Valpo Swimming-IN    1:50.61    2:04.80    2  
       29.09  1:00.34  1:32.30  2:04.80                                    
 16 Shaffer, Spenser          20 Valpo Swimming-IN    2:03.49    2:06.62    1  
       30.08  1:01.56  1:33.98  2:06.62                                    
 17 Johnson, Brendon          19 Valpo Swimming-IN    2:00.77    2:15.82  
       33.34  1:06.69  1:41.08  2:15.82                                    
 -- Cole, Stephen J           21 SLU-OZ               1:58.87   X2:04.92  
       28.03    59.56  1:32.95  2:04.92                                    
 -- Eldakak, Yousef A         19 SLU-OZ                    NT   X2:04.95  
       29.86  1:01.26  1:33.69  2:04.95                                    
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Gilles, Tiphaine    20 Youngstown St-LE     2:22.11    2:24.51   20  
       33.04  1:09.62  1:47.02  2:24.51                                    
  2 Brazeau, Emma D           20 SIU-OZ               2:21.62    2:26.19   17  
       33.70  1:11.13  1:49.02  2:26.19                                    
  3 Kresal, Abby E            21 SIU-OZ               2:21.87    2:27.05   16  
       33.61  1:10.67  1:48.84  2:27.05                                    
  4 White, Sam L              18 XU-OH                2:25.62    2:27.06   15  
       33.05  1:10.24  1:49.00  2:27.06                                    
  5 Sprague, Delaney G        19 XU-OH                2:25.38    2:28.78   14  
       34.00  1:11.66  1:50.07  2:28.78                                    
  6 Kishish, Emily L          20 SLU-OZ               2:27.27    2:28.81   13  
       34.54  1:12.49  1:51.12  2:28.81                                    
  7 Parkinson, Morgan E       21 SLU-OZ               2:28.43    2:31.15   12  
       34.44  1:13.10  1:51.99  2:31.15                                    
  8 Updegraff, Molly M        20 SLU-OZ               2:25.90    2:31.86   11  
       34.23  1:13.74  1:52.06  2:31.86                                    
  9 Titterton, Becca M        20 XU-OH                2:34.54    2:32.54    9  
       34.82  1:14.26  1:54.42  2:32.54                                    
 10 Gurry, Sydney             19 Butler-IN            2:34.00    2:32.87    7  
       34.59  1:12.86  1:52.21  2:32.87                                    
 11 Middlebrook, Carson E     20 Butler-IN            2:35.00    2:33.71    6  
       34.66  1:13.88  1:53.75  2:33.71                                    
 12 Allen, Olivia             18 Butler-IN            2:28.00    2:34.15    5  
       35.38  1:14.21  1:53.80  2:34.15                                    
 13 Laurence, Natalie E       21 Youngstown St-LE     2:32.15    2:35.76    4  
       35.30  1:15.36  1:55.55  2:35.76                                    
 14 Tatigian, Liane           22 SIU-OZ               2:24.15    2:36.62    3  
       34.36  1:13.91  1:54.80  2:36.62                                    
 15 Gartland, Nora E          21 SLU-OZ               2:31.17    2:36.86    2  
       36.23  1:16.50  1:56.56  2:36.86                                    
 16 Baumgartner, Emily        20 Valpo Swimming-IN    2:30.67    2:42.29    1  
       36.69  1:17.91  1:59.81  2:42.29                                    
 17 Motill, Emily             21 Butler-IN            2:36.00    2:45.69  
       37.66  1:19.36  2:02.37  2:45.69                                    
 18 Tibbot, Kenzy             20 Valpo Swimming-IN    2:42.78    2:49.91  
       37.02  1:19.69  2:03.88  2:49.91                                    
 -- Harder, Anna L            18 SLU-OZ               2:32.46   X2:32.70  
       34.73  1:13.98  1:53.40  2:32.70                                    
 -- Brown, Addie E            18 SLU-OZ               2:31.77   X2:36.24  
       34.63  1:14.60  1:55.52  2:36.24                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Collin P         19 SLU-OZ               2:05.25    2:10.28   20  
       29.69  1:03.61  1:37.64  2:10.28                                    
  2 Weese, Cameron N          19 XU-OH                2:10.22    2:11.97   17  
       30.05  1:03.28  1:37.68  2:11.97                                    
  3 Dooley, Jimmy W           20 SIU-OZ               2:06.14    2:12.03   16  
       29.73  1:03.28  1:37.52  2:12.03                                    
  4 Mars, Justin R            20 SLU-OZ               2:05.43    2:12.68   15  
       30.47  1:04.35  1:38.85  2:12.68                                    
  5 Van Gorp, Luke A          19 SLU-OZ               2:06.27    2:14.00   14  
       30.66  1:05.07  1:39.79  2:14.00                                    
  6 Dougherty, Owen B         21 XU-OH                2:15.56    2:15.35   13  
       30.58  1:04.98  1:40.14  2:15.35                                    
  7 Sogandares, Mac           21 Valpo Swimming-IN    2:13.35    2:15.40   12  
       30.59  1:04.88  1:39.93  2:15.40                                    
  8 Ball, Spence R            19 Ball State-IN        2:22.22    2:15.95   11  
       30.03  1:04.76  1:40.07  2:15.95                                    
  9 Reichle, Zach M           21 Ball State-IN        2:20.00    2:18.26    9  
       30.86  1:05.57  1:41.99  2:18.26                                    
 10 Toman, Zach T             22 Ball State-IN        2:20.14    2:21.15    7  
       31.37  1:06.20  1:42.69  2:21.15                                    
 11 Kokubo, Lucas J           18 XU-OH                2:20.83    2:21.22    6  
       31.05  1:07.13  1:44.28  2:21.22                                    
 12 Jackowiak, Ryan M         18 Ball State-IN        2:23.30    2:22.10    5  
       32.78  1:09.36  1:45.59  2:22.10                                    
 -- Ellis, Mitchell R         21 SLU-OZ               2:14.04   X2:16.41  
       30.59  1:04.98  1:40.22  2:16.41                                    
 -- Schaenzer, Karl N         22 SLU-OZ               2:14.48   X2:21.23  
       31.61  1:07.17  1:43.87  2:21.23                                    
 -- Martinez, Ben             19 SLU-OZ               2:11.99         DQ  
       31.06  1:05.55  1:40.77       DQ                                    
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerr, Kathleen R          20 XU-OH                4:59.53    5:07.73   20  
       28.30    58.56  1:29.57  2:00.70  2:31.61  3:02.83  3:33.99  4:05.44
     4:36.78  5:07.73                                                      
  2 Glenesk, Mina L           21 SLU-OZ               4:58.25    5:10.53   17  
       28.70    59.52  1:30.88  2:02.29  2:33.54  3:04.78  3:36.27  4:08.18
     4:39.94  5:10.53                                                      
  3 Bishop, Taylor T          20 Youngstown St-LE     5:07.95    5:12.45   16  
       29.96  1:01.60  1:32.67  2:04.34  2:35.70  3:07.05  3:38.83  4:10.50
     4:42.02  5:12.45                                                      
  4 Carvalho, Juliana         20 SIU-OZ               5:03.71    5:13.37   15  
       29.54  1:00.72  1:32.28  2:03.93  2:35.44  3:07.21  3:38.90  4:10.67
     4:42.38  5:13.37                                                      
  5 Peck, Jessica D           19 SIU-OZ               5:18.30    5:16.47   14  
       28.86  1:00.26  1:32.05  2:04.01  2:35.83  3:07.97  3:40.07  4:12.51
     4:45.02  5:16.47                                                      
  6 Kauffeld, Emma C          18 XU-OH                5:00.97    5:16.63   13  
       29.46  1:01.22  1:33.08  2:04.70  2:36.45  3:08.45  3:40.19  4:11.96
     4:44.35  5:16.63                                                      
  7 Turner, Lindsey E         18 SLU-OZ               5:09.64    5:21.66   12  
       29.29  1:01.28  1:33.66  2:06.06  2:39.05  3:11.64  3:44.57  4:17.32
     4:50.17  5:21.66                                                      
  8 Iler, Lily H              18 SLU-OZ               5:16.38    5:26.35   11  
       29.75  1:02.26  1:34.81  2:07.66  2:41.08  3:14.11  3:47.64  4:21.17
     4:54.13  5:26.35                                                      
  9 DeWitt, Regan E           21 XU-OH                5:10.71    5:27.09    9  
       29.55  1:02.11  1:35.16  2:08.37  2:41.66  3:15.13  3:48.29  4:21.76
     4:54.82  5:27.09                                                      
 10 Morris, Erica I           19 SLU-OZ               5:06.01    5:27.94    7  
       29.92  1:03.61  1:37.35  2:10.84  2:43.99  3:17.02  3:50.11  4:23.18
     4:55.78  5:27.94                                                      
 11 Roehrdanz, Emma L         19 SIU-OZ               5:25.67    5:28.79    6  
       30.12  1:02.61  1:35.93  2:09.33  2:42.58  3:15.90  3:49.03  4:22.22
     4:55.72  5:28.79                                                      
 12 Harris, Emma              19 Butler-IN            5:25.00    5:29.33    5  
       30.33  1:03.39  1:37.20  2:10.69  2:44.02  3:17.10  3:50.17  4:23.51
     4:56.36  5:29.33                                                      
 13 McGrail, Carolyn M        20 Butler-IN            5:27.00    5:35.31    4  
       30.21  1:02.82  1:35.86  2:09.57  2:43.27  3:17.60  3:51.57  4:26.51
     5:01.38  5:35.31                                                      
 14 Burke, Rachel             20 Butler-IN            5:32.50    5:36.99    3  
       30.35  1:03.98  1:38.12  2:12.67  2:47.03  3:21.40  3:56.06  4:30.76
     5:04.85  5:36.99                                                      
 15 Zaia, Vinnie              21 Valpo Swimming-IN    5:23.35    5:37.93    2  
       30.98  1:04.55  1:38.39  2:12.33  2:46.71  3:21.39  3:56.44  4:31.18
     5:05.29  5:37.93                                                      
 16 Murawski, Jessie R        19 SIU-OZ               5:32.09    5:38.89    1  
       30.30  1:03.52  1:37.62  2:11.85  2:46.21  3:20.53  3:55.49  4:30.60
     5:06.33  5:38.89                                                      
 17 Wilson, Maddie            18 Valpo Swimming-IN    5:46.70    5:44.62  
       30.76  1:04.77  1:40.03  2:15.02  2:50.57  3:25.94  4:01.28  4:36.52
     5:11.32  5:44.62                                                      
 18 Keller, Kat E             18 Youngstown St-LE     5:34.09    5:45.06  
       31.67  1:06.41  1:41.40  2:16.67  2:51.83  3:26.62  4:01.56  4:36.79
     5:11.43  5:45.06                                                      
 -- Wolska, Paulina           21 SLU-OZ               5:28.08   X5:26.15  
       30.29  1:02.75  1:36.09  2:09.27  2:42.01  3:14.74  3:47.30  4:19.91
     4:53.20  5:26.15                                                      
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Michael R          21 SIU-OZ               4:33.45    4:37.79   20  
       25.52    53.25  1:21.25  1:49.53  2:17.56  2:45.98  3:14.68  3:43.12
     4:10.91  4:37.79                                                      
  2 Cole, Christopher G       20 SIU-OZ               4:36.55    4:38.48   17  
       25.88    53.69  1:21.93  1:49.99  2:18.19  2:46.36  3:14.65  3:43.01
     4:10.99  4:38.48                                                      
  3 Wolfred, Alex D           22 XU-OH                4:38.05    4:41.90   16  
       25.74    53.98  1:22.57  1:51.32  2:20.03  2:48.69  3:17.14  3:45.60
     4:14.16  4:41.90                                                      
  4 Martinez, Alex A          20 SIU-OZ               4:44.71    4:47.24   15  
       26.68    55.67  1:25.08  1:54.39  2:23.53  2:52.62  3:21.90  3:51.08
     4:19.97  4:47.24                                                      
  5 Guist, Tyler T            19 SLU-OZ               4:36.81    4:47.66   14  
       25.69    53.64  1:22.11  1:50.91  2:20.19  2:49.66  3:19.31  3:49.28
     4:18.55  4:47.66                                                      
  6 Dyer, Matthew S           21 XU-OH                4:49.21    4:47.77   13  
       26.39    55.51  1:25.07  1:54.66  2:24.05  2:53.28  3:22.25  3:51.49
     4:20.23  4:47.77                                                      
  7 Fahey, Nolan P            20 SIU-OZ               4:39.33    4:49.19   12  
       26.61    55.52  1:25.36  1:54.99  2:24.71  2:53.74  3:23.27  3:52.53
     4:21.68  4:49.19                                                      
  8 Ritz, Jared P             18 XU-OH                4:41.97    4:49.59   11  
       26.52    55.18  1:24.22  1:53.45  2:22.46  2:51.75  3:21.13  3:50.71
     4:20.32  4:49.59                                                      
  9 Stern, Michael M          19 SIU-OZ               4:44.71   x4:52.71  
       27.24    56.58  1:26.51  1:56.73  2:26.22  2:56.32  3:25.29  3:54.45
     4:23.79  4:52.71                                                      
 10 Abboud, Brandon A         20 XU-OH                4:41.93    4:53.55    9  
       26.62    55.83  1:25.72  1:55.81  2:25.81  2:55.94  3:25.67  3:55.36
     4:24.77  4:53.55                                                      
 11 Street, Scott C           20 SLU-OZ               4:50.05    4:55.85    7  
       26.42    55.61  1:25.14  1:55.53  2:26.14  2:56.95  3:27.39  3:57.79
     4:27.65  4:55.85                                                      
 12 Kirar, Dylan              20 Valpo Swimming-IN    4:42.54    4:58.04    6  
       27.49    56.83  1:26.48  1:56.64  2:27.01  2:57.31  3:27.78  3:58.26
     4:28.68  4:58.04                                                      
 13 Meyn, Davis R             18 Ball State-IN        4:57.25    4:59.51    5  
       27.11    56.89  1:27.06  1:57.46  2:27.79  2:58.54  3:29.11  3:59.78
     4:30.30  4:59.51                                                      
 14 Walling, Isaac L          22 Ball State-IN        4:57.40    4:59.96    4  
       27.50    57.89  1:28.35  1:58.82  2:29.51  2:59.37  3:30.03  4:00.90
     4:31.39  4:59.96                                                      
 15 Hurst, Peter E            19 SLU-OZ               4:41.45    5:00.42    3  
       26.34    54.91  1:24.11  1:54.32  2:24.94  2:55.91  3:27.71  3:59.02
     4:30.04  5:00.42                                                      
 16 Bretl, Bob                21 Valpo Swimming-IN    4:45.32    5:02.69    2  
       26.94    56.79  1:27.15  1:57.36  2:27.66  2:58.37  3:29.28  4:00.53
     4:31.90  5:02.69                                                      
 17 Luddy, Jack W             20 Ball State-IN        5:04.60    5:07.97    1  
       27.60    57.44  1:28.06  1:59.43  2:31.41  3:03.10  3:34.45  4:06.31
     4:37.69  5:07.97                                                      
 18 Ogle, Dylan               19 Valpo Swimming-IN    4:44.48    5:08.17  
       26.84    56.14  1:27.04  1:58.74  2:30.16  3:01.54  3:33.34  4:05.66
     4:37.09  5:08.17                                                      
 19 Kehoe, Michael T          18 SLU-OZ               4:52.40    5:08.68  
       27.14    57.11  1:27.92  1:59.03  2:30.59  3:01.88  3:33.44  4:05.40
     4:37.56  5:08.68                                                      
 20 Nickoli, Alex X           20 Ball State-IN        5:08.64    5:09.11  
       27.80    58.58  1:29.90  2:01.04  2:32.44  3:04.15  3:35.80  4:07.53
     4:39.19  5:09.11                                                      
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaertner, Caroline F      21 XU-OH                  54.92      56.83   20  
       26.84    56.83                                                      
  2 Naude, Rita               20 SIU-OZ                 55.22      57.51   17  
       26.74    57.51                                                      
  3 Young, Abbie G            19 SIU-OZ                 56.68      58.33   16  
       27.22    58.33                                                      
  4 Nichols, Savannah L       19 SLU-OZ                 56.95      58.66   15  
       27.55    58.66                                                      
  5 Gaertner, Lorelei L       19 XU-OH                  58.04      59.22   14  
       27.45    59.22                                                      
  6 Cummins, Anne M           20 XU-OH                  56.84      59.23   13  
       28.22    59.23                                                      
  7 Shipp, Rachel N           21 Youngstown St-LE       58.30      59.74   12  
       27.96    59.74                                                      
  8 Jurinovics, Aida          19 Youngstown St-LE          NT    1:00.04   11  
       28.33  1:00.04                                                      
  9 Daniel, Natalie J         18 SLU-OZ                 58.41    1:00.71    9  
       28.89  1:00.71                                                      
 10 Fisher, Haley A           21 Youngstown St-LE       58.67    1:00.90    7  
       28.43  1:00.90                                                      
 11 Ries, Jordan E            20 SIU-OZ                 59.12    1:01.24    6  
       28.48  1:01.24                                                      
 12 Faith, Alexis             18 Butler-IN            1:01.04    1:01.38    4.5
       29.26  1:01.38                                                      
 12 First, Mary C             19 SLU-OZ               1:00.57    1:01.38    4.5
       28.46  1:01.38                                                      
 14 Schmid, Alex M            20 SLU-OZ                 59.96    1:01.70    3  
       29.09  1:01.70                                                      
 15 Schafer, Rachel           20 Butler-IN            1:02.25    1:01.82    2  
       28.80  1:01.82                                                      
 16 Montgomery, Mikaela D     21 SIU-OZ               1:03.09    1:01.85    1  
       28.68  1:01.85                                                      
 17 Dicus, Laura A            20 XU-OH                1:00.66    1:02.25  
       28.83  1:02.25                                                      
 18 Tofil, Taylor N           20 Youngstown St-LE       59.40    1:02.42  
       29.40  1:02.42                                                      
 19 Minear, Mallory T         19 SIU-OZ                 59.85   x1:02.65  
       29.33  1:02.65                                                      
 20 Wilson, Maddy A           19 Butler-IN            1:02.75    1:02.80  
       28.82  1:02.80                                                      
 21 Martins, Erica            20 Valpo Swimming-IN    1:00.00    1:03.05  
       30.11  1:03.05                                                      
 22 Yehle, Natalie K          19 Youngstown St-LE     1:02.39   x1:03.77  
       29.72  1:03.77                                                      
 23 Van Gheem, Annah          18 Butler-IN            1:00.25    1:04.04  
       30.04  1:04.04                                                      
 24 Rush, Megan               20 Butler-IN            1:02.00   x1:04.07  
       29.51  1:04.07                                                      
 25 Himler, Madison A         19 Butler-IN            1:02.00   x1:06.11  
       30.48  1:06.11                                                      
 26 Lugar, Megan              19 Valpo Swimming-IN    1:04.60    1:06.87  
       30.98  1:06.87                                                      
 -- Chen, Shavonne Y          20 SLU-OZ               1:03.05   X1:02.41  
       29.17  1:02.41                                                      
 -- Schluchterer, Madison C   20 Butler-IN            1:03.00   X1:05.90  
       30.93  1:05.90                                                      
 -- Shrader-Goetz, Jacque N   19 Butler-IN            1:03.75   X1:06.21  
       30.89  1:06.21                                                      
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCoy, Ryan T             21 SLU-OZ                 47.41      49.37   20  
       23.12    49.37                                                      
  2 Williams, Isaiah J        20 SLU-OZ                 49.86      50.71   17  
       23.99    50.71                                                      
  3 Streid, Grant M           19 SLU-OZ                 49.42      50.85   16  
       23.98    50.85                                                      
  4 Andrew, Ben H             20 Ball State-IN          51.95      52.15   15  
       24.16    52.15                                                      
  5 Netzel, Alex W            20 SIU-OZ                 50.64      52.78   14  
       24.58    52.78                                                      
  6 Sironen, Alex J           18 XU-OH                  51.47      52.96   13  
       25.19    52.96                                                      
  7 Clark, Landon L           20 XU-OH                  51.68      53.15   12  
       25.07    53.15                                                      
  8 Pearthree, Ben R          21 SLU-OZ                 51.92      53.71   11  
       25.62    53.71                                                      
  9 Garman, Reilly R          20 SIU-OZ                 52.33      53.99    9  
       24.88    53.99                                                      
 10 Tyler, Cullen M           20 Ball State-IN          53.50      54.09    7  
       25.54    54.09                                                      
 11 Runyon, Nathan D          20 XU-OH                  51.10      54.16    6  
       25.37    54.16                                                      
 12 Pongracz, Adam M          20 Ball State-IN          53.20      54.32    5  
       25.26    54.32                                                      
 13 Bunnell, David T          20 XU-OH                  49.80      54.50    4  
       25.03    54.50                                                      
 14 Connor, Michael K         22 SIU-OZ                 51.41      55.20    3  
       25.99    55.20                                                      
 15 Tuthill, Alec P           20 Ball State-IN          55.48      55.47    2  
       25.22    55.47                                                      
 16 Taylor, Jason                Ball State-IN          56.43     x56.56  
       26.79    56.56                                                      
 17 Villasenor, Eric          19 Valpo Swimming-IN    1:00.56      57.62    1  
       26.79    57.62                                                      
 18 North, Joe                19 Valpo Swimming-IN      55.43      58.06  
       26.95    58.06                                                      
 19 Acero, Adrian             21 Valpo Swimming-IN      55.82      58.72  
       27.17    58.72                                                      
 20 Eshenaur, Jarred          19 Valpo Swimming-IN         NT    1:03.41  
       29.87  1:03.41                                                      
 -- Britt, Garrett E          18 SLU-OZ                 53.58     X55.08  
       25.80    55.08                                                      
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Taylor E           18 XU-OH                2:10.20    2:09.82   20  
       26.87    59.14  1:39.00  2:09.82                                    
  2 Saugstad, Emily M         19 XU-OH                     NT    2:13.87   17  
       28.93  1:02.50  1:43.02  2:13.87                                    
  3 Herman, Alison R          18 XU-OH                2:06.02    2:14.51   16  
       29.28  1:02.81  1:42.09  2:14.51                                    
  4 Shipp, Rachel N           21 Youngstown St-LE     2:13.01    2:14.98   15  
       27.83  1:01.89  1:42.01  2:14.98                                    
  5 Fisher, Haley A           21 Youngstown St-LE     2:11.68    2:15.28   14  
       28.75  1:04.19  1:42.91  2:15.28                                    
  6 Titterton, Becca M        20 XU-OH                2:16.16    2:15.93   13  
       29.90  1:05.13  1:44.89  2:15.93                                    
  7 Sprague, Delaney G        19 XU-OH                2:13.54   x2:16.26  
       29.86  1:04.43  1:43.55  2:16.26                                    
  8 Schmid, Alex M            20 SLU-OZ               2:18.37    2:16.86   12  
       29.58  1:04.65  1:44.81  2:16.86                                    
  9 Faith, Alexis             18 Butler-IN            2:14.86    2:17.27   11  
       29.47  1:04.91  1:45.76  2:17.27                                    
 10 Allen, Olivia             18 Butler-IN            2:17.00    2:17.56    9  
       29.64  1:04.88  1:45.32  2:17.56                                    
 11 Kauffeld, Maggie R        20 XU-OH                2:11.51   x2:17.73  
       29.26  1:05.57  1:46.44  2:17.73                                    
 12 Nichols, Savannah L       19 SLU-OZ               2:12.85    2:17.77    7  
       29.33  1:04.84  1:45.46  2:17.77                                    
 13 Middlebrook, Carson E     20 Butler-IN            2:16.24    2:18.33    6  
       30.36  1:06.22  1:46.11  2:18.33                                    
 14 Kishish, Emily L          20 SLU-OZ               2:18.55    2:19.95    5  
       29.46  1:07.00  1:46.41  2:19.95                                    
 15 Reiser, Hannah            18 SIU-OZ               2:14.67    2:20.61    4  
       29.97  1:04.65  1:47.29  2:20.61                                    
 16 Brown, Addie E            18 SLU-OZ               2:15.40    2:20.93    3  
       30.84  1:09.22  1:48.54  2:20.93                                    
 17 Scott, Brittany E         18 SIU-OZ               2:14.36    2:21.38    2  
       29.49  1:05.95  1:48.62  2:21.38                                    
 18 White, Sam L              18 XU-OH                2:19.02   x2:21.70  
       30.85  1:09.89  1:48.28  2:21.70                                    
 19 Rush, Megan               20 Butler-IN            2:16.02    2:22.99    1  
       30.19  1:06.12  1:48.31  2:22.99                                    
 20 Yehle, Natalie K          19 Youngstown St-LE     2:18.83    2:23.71  
       30.21  1:08.86  1:50.97  2:23.71                                    
 21 Van Gheem, Annah          18 Butler-IN            2:18.50   x2:24.12  
       30.31  1:09.66  1:51.56  2:24.12                                    
 22 Lawson, Tara              20 Valpo Swimming-IN    2:15.49    2:26.28  
       31.87  1:08.46  1:52.64  2:26.28                                    
 23 Motill, Emily             21 Butler-IN            2:16.05   x2:28.36  
       31.47  1:09.80  1:53.21  2:28.36                                    
 24 Tibbot, Kenzy             20 Valpo Swimming-IN    2:24.06    2:29.93  
       32.26  1:13.27  1:55.33  2:29.93                                    
 25 Baumgartner, Emily        20 Valpo Swimming-IN    2:23.74    2:31.30  
       33.78  1:12.44  1:54.77  2:31.30                                    
 -- Naude, Rita               20 SIU-OZ               2:10.67   X2:13.00  
       27.78  1:01.38  1:41.90  2:13.00                                    
 -- Spotts, Emma              18 Butler-IN            2:16.00   X2:15.90  
       29.40  1:05.71  1:43.64  2:15.90                                    
 -- Chen, Shavonne Y          20 SLU-OZ               2:19.74   X2:20.34  
       29.13  1:05.37  1:47.37  2:20.34                                    
 -- Rohweder, Natalie E       19 Butler-IN            2:18.50   X2:21.39  
       30.86  1:08.76  1:48.25  2:21.39                                    
 -- Texer, Sadie              18 Butler-IN            2:21.00   X2:22.22  
       30.57  1:05.99  1:49.61  2:22.22                                    
 -- McGrail, Carolyn M        20 Butler-IN                 NT   X2:26.93  
       31.80  1:08.90  1:54.77  2:26.93                                    
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Collin P         19 SLU-OZ               1:50.27    1:56.14   20  
       25.02    55.30  1:29.23  1:56.14                                    
  2 Drew, Sam D               18 SIU-OZ               1:54.22    1:56.28   17  
       25.68    56.02  1:28.40  1:56.28                                    
  3 Williams, Isaiah J        20 SLU-OZ               1:52.95    1:56.55   16  
       24.83    55.01  1:29.88  1:56.55                                    
  4 Andrew, Ben H             20 Ball State-IN        1:58.00    1:57.84   15  
       25.04    55.16  1:29.59  1:57.84                                    
  5 Dyer, Matthew S           21 XU-OH                1:51.88    1:58.67   14  
       26.39    56.73  1:30.76  1:58.67                                    
  6 Martinez, Alex A          20 SIU-OZ               1:54.99    1:59.51   13  
       26.35    57.00  1:31.78  1:59.51                                    
  7 Mars, Justin R            20 SLU-OZ               1:53.84    2:00.16   12  
       25.77    58.15  1:32.07  2:00.16                                    
  8 Ellis, Mitchell R         21 SLU-OZ               1:59.28    2:01.39   11  
       25.35    56.54  1:31.94  2:01.39                                    
  9 Clark, Landon L           20 XU-OH                1:54.71    2:01.60    9  
       26.41    58.16  1:34.59  2:01.60                                    
 10 Weese, Cameron N          19 XU-OH                2:00.61    2:03.25    7  
       26.88  1:00.00  1:34.17  2:03.25                                    
 11 Ackley, Logan M           19 Ball State-IN        2:06.19    2:03.49    6  
       26.90    57.50  1:36.15  2:03.49                                    
 12 Baldwin, Chase B          20 XU-OH                1:54.18    2:04.17    5  
       26.82    58.03  1:35.05  2:04.17                                    
 13 Sogandares, Mac           21 Valpo Swimming-IN    1:59.23    2:04.67    4  
       27.39  1:00.47  1:35.86  2:04.67                                    
 14 Maciunas, Arnas           19 Ball State-IN        2:08.27    2:06.11    3  
       26.92  1:00.33  1:38.45  2:06.11                                    
 15 Ogle, Dylan               19 Valpo Swimming-IN    2:02.73    2:07.33    2  
       26.96  1:00.70  1:37.82  2:07.33                                    
 16 Toman, Zach T             22 Ball State-IN        2:15.55    2:13.45    1  
       27.49  1:03.49  1:40.58  2:13.45                                    
 17 Kokubo, Lucas J           18 XU-OH                     NT   x2:15.36  
       27.60  1:02.59  1:41.45  2:15.36                                    
 -- Eldakak, Yousef A         19 SLU-OZ               2:01.63   X2:04.29  
       27.20    58.31  1:35.27  2:04.29                                    
 -- Martinez, Ben             19 SLU-OZ               2:01.47   X2:05.40  
       26.41  1:01.15  1:35.83  2:05.40                                    
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier University-OH  'A'                         3:26.92    3:31.48   40  
     1) Conners, Emily A 20             2) Vozar, Tianna A 21             
     3) Gaertner, Caroline F 21         4) Drew, Paxtyn D 22              
       24.99    52.26  1:17.28  1:45.24  2:10.54  2:38.38  3:03.36  3:31.48
  2 Saint Louis-OZ  'A'                               3:28.88    3:34.72   34  
     1) Daniel, Natalie J 18            2) Glenesk, Mina L 21             
     3) Sheean, Maggie M 21             4) Mahon, Elaine M 22             
       26.39    54.34  1:20.00  1:48.08  2:13.65  2:42.42  3:07.50  3:34.72
  3 Xavier University-OH  'B'                         3:32.13    3:39.18   32  
     1) Gaertner, Lorelei L 19          2) Kerr, Kathleen R 20            
     3) Cummins, Maureen E 18           4) Garner, Abby C 19              
       26.33    55.29  1:21.70  1:50.08  2:15.60  2:44.85  3:10.64  3:39.18
  4 Youngstown State University-LE  'A'               3:35.09    3:41.63   30  
     1) Jurinovics, Aida 19             2) Orosz, Viktoria R 24           
     3) Jonsdottir, Kolbrun 22          4) Leming, Jamie M 19             
       27.26    56.00  1:22.07  1:50.19  2:16.47  2:44.66  3:11.78  3:41.63
  5 Saint Louis-OZ  'B'                               3:36.34    3:43.87   28  
     1) Parkinson, Morgan E 21          2) Morris, Erica I 19             
     3) Harper, Megan E 22              4) Kirby, Riley T 21              
       26.36    55.51  1:22.62  1:52.64  2:19.84  2:49.93  3:15.79  3:43.87
  6 Xavier University-OH  'C'                              NT   x3:44.56  
     1) Ford, Molly M 22                2) Cummins, Anne M 20             
     3) Drew, Riece C 19                4) Dicus, Laura A 20              
       26.67    55.85  1:22.14  1:51.88  2:18.74  2:48.87  3:15.20  3:44.56
  7 Butler University-IN  'A'                         3:41.62    3:46.88   26  
     1) Davies, Harriet E 19            2) Hanson, Megan 18               
     3) Middlebrook, Carson E 20        4) Horton, Tori 20                
       27.95    57.06  1:23.78  1:52.51  2:19.64  2:49.52  3:16.16  3:46.88
  8 Butler University-IN  'B'                         3:48.00    3:49.31   24  
     1) Grzybek, Grace P 20             2) Faith, Alexis 18               
     3) Shrader-Goetz, Jacque N 19      4) Wilson, Maddy A 19             
       27.17    56.42  1:24.47  1:54.11  2:22.28  2:52.33  3:19.40  3:49.31
  9 Youngstown State University-LE  'B'               3:38.43    3:50.90   22  
     1) Krug, Paris M 20                2) Laurence, Natalie E 21         
     3) Keller, Kat E 18                4) Bishop, Taylor T 20            
       27.19    57.66  1:25.15  1:55.58  2:24.14  2:55.79  3:22.05  3:50.90
 10 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            3:37.20    3:51.20   18  
     1) Wright, Paige 20                2) Lugar, Megan 19                
     3) Martins, Erica 20               4) Jenny, Amanda 21               
       27.34    56.68  1:24.72  1:57.60  2:24.01  2:54.10  3:20.94  3:51.20
 11 Saint Louis-OZ  'C'                               3:42.48   x3:51.27  
     1) Wolska, Paulina 21              2) Turner, Lindsey E 18           
     3) Wanasek, Olivia C 19            4) Kelly, Madison M 18            
       27.60    57.26  1:12.13  1:55.73  2:23.62  2:53.72  3:20.91  3:51.27
 12 Saint Louis-OZ  'D'                               3:50.88   x4:00.76  
     1) Iler, Lily H 18                 2) Gartland, Nora E 21            
     3) Updegraff, Molly M 20           4) Harder, Anna L 18              
       28.47    59.52  1:28.81  2:00.59  2:28.44  3:00.84  3:29.28  4:00.76
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier University-OH  'A'                         3:05.70    3:08.87   40  
     1) Johanns, Sam R 21               2) Hernandez, Enrique 21          
     3) Abboud, Brandon A 20            4) Wolfred, Alex D 22             
       23.10    47.77  1:09.94  1:34.70  1:56.93  2:21.42  2:44.06  3:08.87
  2 Saint Louis-OZ  'A'                               3:05.94    3:10.61   34  
     1) Van Gorp, Luke A 19             2) L'Italien, Christian J 18      
     3) Streid, Grant M 19              4) O'Brien, Collin P 19           
       23.03    48.07  1:10.61  1:36.52  1:58.58  2:22.88  2:45.63  3:10.61
  3 Saint Louis-OZ  'B'                               3:09.41    3:13.05   32  
     1) Higgins, Cal C 21               2) Guist, Tyler T 19              
     3) O'Connor, Sean P 19             4) Paulson, Keegan R 19           
       23.82    49.18  1:12.00  1:37.07  1:59.87  2:25.04  2:47.76  3:13.05
  4 Xavier University-OH  'B'                         3:07.85    3:13.22   30  
     1) Ritz, Jared P 18                2) Snader, Bobby W 21             
     3) Dougherty, Owen B 21            4) Bunnell, David T 20            
       23.17    48.36  1:10.76  1:36.00  1:58.52  2:23.93  2:47.20  3:13.22
  5 Southern Illinois University-OZ  'A'              3:08.00    3:13.48   28  
     1) Ciezczak, Matt W 20             2) Netzel, Alex W 20              
     3) Garman, Reilly R 20             4) Wolfe, Michael R 21            
       23.51    49.59  1:04.30  1:37.91  1:59.76  2:24.68  2:48.14  3:13.48
  6 Ball State University-IN  'A'                     3:08.43    3:17.93   26  
     1) Lienhart, Banistre L 21         2) Tyler, Cullen M 20             
     3) Reichle, Zach M 21              4) Meyn, Davis R 18               
       23.78    49.80  1:13.45  1:39.96  2:03.40  2:29.50  2:52.54  3:17.93
  7 Saint Louis-OZ  'C'                               3:17.89   x3:20.06  
     1) Hurst, Peter E 19               2) Kehoe, Michael T 18            
     3) Halliburton, TJ J 19            4) Breissinger, Peter H 19        
       24.62    50.94  1:14.00  1:40.74  2:04.43  2:30.65  2:54.09  3:20.06
  8 Southern Illinois University-OZ  'B'              3:12.00    3:20.11   24  
     1) Hillard, Nolan P 21             2) Jones, Benson J 19             
     3) Cole, Christopher G 20          4) Lehane, Ryan J 19              
       23.72    50.41  1:13.86  1:40.53  2:04.60  2:30.99  2:54.47  3:20.11
  9 Ball State University-IN  'B'                     3:18.33    3:22.92   22  
     1) Maciunas, Arnas 19              2) Nickoli, Alex X 20             
     3) Taylor, Jason                   4) Ball, Spence R 19              
       24.89    50.88  1:15.06  1:41.89  2:06.42  2:33.46  2:56.83  3:22.92
 10 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            3:08.33    3:23.30   18  
     1) Kirar, Dylan 20                 2) Bretl, Bob 21                  
     3) Shaffer, Spenser 20             4) Jenny, Harrison 20             
       24.43    50.04  1:14.97  1:41.45  2:05.91  2:32.83  2:56.48  3:23.30
 11 Ball State University-IN  'C'                     3:29.77   x3:28.74  
     1) Luddy, Jack W 20                2) Jackowiak, Ryan M 18           
     3) Walling, Isaac L 22             4) Jackson, Chase A 19            
       25.27    52.56  1:17.38  1:44.49  2:09.24  2:36.95  3:01.59  3:28.74
 12 Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT    3:30.68   14  
     1) Acero, Adrian 21                2) Girten, Grant 21               
     3) Villasenor, Jake 22             4) Strongman, Brett 19            
       25.40    53.85  1:19.72  1:47.27  2:11.46  2:39.44  3:03.99  3:30.68
 13 Valparaiso University Swimming-IN  'C'                 NT   x3:31.65  
     1) Villasenor, Eric 19             2) Johnson, Brendon 19            
     3) Eshenaur, Jarred 19             4) Scheer, Austin 19              
       25.59    53.05  1:18.77  1:46.60  2:13.39  2:41.90  3:05.61  3:31.65
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Saint Louis                       722.5   2. Xavier University                 698.5
  3. Youngstown State University         451   4. Southern Illinois University        356
  5. Butler University                   289   6. Valparaiso University Swimming       75
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Saint Louis                         734   2. Xavier University                   615
  3. Southern Illinois University        494   4. Ball State University             483.5
  5. Valparaiso University Swimming    132.5