Add to Calendar
Date Opponent Notes/Media Result Time/Status Links
 
August
Fri. 28 vs. Bradley @ Toledo Rocket Invitational L, 2-3 Final
Sat. 29 vs. Portland @ Toledo Rocket Invitational L, 0-3 Final
  at Toledo Rocket Invitational W, 3-0 Final
 
September
Tue. 1 vs. Saint Francis (Pa.) W, 3-1 Final
Fri. 4 at Pittsburgh Pittsburgh / Duquesne Invitational L, 0-3 Final
Sat. 5 at Duquesne Pittsburgh / Duquesne Invitational L, 2-3 Final
  vs. Colgate @ Duquesne Pittsburgh / Duquesne Invitational W, 3-1 Final
Mon. 7 at Canisius W, 3-1 Final
Fri. 11 at Illinois State Country Financial Redbird Classic L, 0-3 Final
  vs. Toledo @ Illinois State Country Financial Redbird Classic W, 3-1 Final
Sat. 12 vs. IUPUI @ Illinois State Country Financial Redbird Classic L, 0-3 Final
Fri. 18 at Butler Butler Invitational L, 0-3 Final
Sat. 19 vs. Southern Illinois @ Butler Butler Invitational L, 2-3 Final
  vs. Missouri @ Butler Butler Invitational L, 0-3 Final
Thu. 24 vs. Green Bay * L, 1-3 Final
Fri. 25 vs. Milwaukee * W, 3-0 Final
Tue. 29 vs. Robert Morris W, 3-1 Final
 
October
Fri. 2 at Cleveland State * L, 0-3 Final
Fri. 9 at Northern Kentucky * L, 0-3 Final
Sat. 10 at Oakland * L, 0-3 Final
Tue. 13 at Wright State * W, 3-0 Final
Fri. 16 vs. UIC * L, 1-3 Final
Sat. 17 vs. Valparaiso * L, 2-3 Final
Fri. 23 at Milwaukee * L, 2-3 Final
Sat. 24 at Green Bay * W, 3-0 Final
Fri. 30 vs. Cleveland State * L, 0-3 Final
 
November
Fri. 6 vs. Oakland * L, 0-3 Final
Sat. 7 vs. Northern Kentucky * L, 2-3 Final
Tue. 10 vs. Wright State * L, 2-3 Final
Fri. 13 at Valparaiso * L, 0-3 Final
Sat. 14 at UIC * W, 3-0 Final
 
August
Fri. 26 vs. Ball State @ Fort Wayne Fort Wayne Invitational W, 3-0 Final
Sat. 27 at Fort Wayne Fort Wayne Invitational L, 0-3 Final
  vs. Murray State @ Fort Wayne Fort Wayne Invitational L, 2-3 Final
Tue. 30 vs. Duquesne L, 2-3 Final
 
September
Fri. 2 at Elon Tussle in the Triad L, 1-3 Final
Sat. 3 at UNC Greensboro Tussle in the Triad W, 3-1 Final
  at High Point Tussle in the Triad L, 0-3 Final
Fri. 9 vs. Eastern Kentucky @ Akron Akron Invitational W, 3-1 Final
Sat. 10 vs. Canisius @ Akron Akron Invitational W, 3-1 Final
  at Akron Akron Invitational W, 3-0 Final
Tue. 13 at Robert Morris W, 3-1 Final
Fri. 16 vs. Southern Illinois @ Dayton Flyer Classic L, 1-3 Final
Sat. 17 at Dayton Flyer Classic L, 0-3 Final
  vs. Loyola Marymount @ Dayton Flyer Classic L, 0-3 Final
Sat. 24 vs. Oakland * L, 2-3 Final
Sun. 25 vs. Cleveland State * L, 0-3 Final
Fri. 30 at Valparaiso * W, 3-2 Final
 
October
Sat. 1 at Wright State * L, 0-3 Final
Fri. 7 vs. Green Bay * L, 1-3 Final
Sat. 8 vs. Milwaukee * L, 1-3 Final
Wed. 12 at Northern Kentucky * L, 0-3 Final
Fri. 14 vs. UIC * L, 0-3 Final
Fri. 21 at Milwaukee * L, 0-3 Final
Sat. 22 at Green Bay * L, 0-3 Final
Fri. 28 vs. Wright State * L, 0-3 Final
Sat. 29 vs. Valparaiso * L, 1-3 Final
 
November
Fri. 4 at Oakland * L, 0-3 Final
Sun. 6 at Cleveland State * L, 0-3 Final
Wed. 9 vs. Northern Kentucky * L, 1-3 Final
Fri. 11 at UIC * W, 3-2 Final
 
August
Sat. 19 vs. YSU Alumni # 4:00 PM
Fri. 25 vs. Winthrop @ Morehead, Ky. Eagle Challenge W, 3-0 Final
  at Morehead State Eagle Challenge W, 3-0 Final
Sat. 26 vs. Delaware State @ Morehead, Ky. Eagle Challenge W, 3-0 Final
Tue. 29 vs. Robert Morris W, 3-2 Final
 
September
Fri. 1 vs. New Mexico @ El Paso, Texas Glory Road Invitational L, 0-3 Final
  vs. North Dakota @ El Paso, Texas Glory Road Invitational L, 0-3 Final
Sat. 2 at UTEP Glory Road Invitational L, 2-3 Final
Mon. 4 vs. La Salle L, 0-3 Final
Fri. 8 vs. Fort Wayne Courtyard Marriott-Canfield Penguin Invitational L, 1-3 Final
  vs. Saint Francis (Pa.) Courtyard Marriott-Canfield Penguin Invitational W, 3-2 Final
Sat. 9 vs. Akron Courtyard Marriott-Canfield Penguin Invitational L, 1-3 Final
Fri. 15 vs. New Mexico @ Toledo, Ohio Blue/Gold Invitational L, 0-3 Final
  vs. Tennessee Tech @ Toledo Blue/Gold Invitational W, 3-0 Final
Sat. 16 at Toledo Blue/Gold Invitational W, 3-2 Final
Fri. 22 at UIC * L, 0-3 Final
Sat. 23 at Green Bay * L, 0-3 Final
Fri. 29 vs. Northern Kentucky * L, 1-3 Final
Sat. 30 vs. IUPUI * L, 0-3 Final
 
October
Fri. 6 vs. Cleveland State * L, 0-3 Final
Sun. 8 at Oakland * L, 0-3 Final
Wed. 11 vs. Wright State * L, 1-3 Final
Sat. 14 at Milwaukee * L, 0-3 Final
Fri. 20 vs. Green Bay * Parents Night L, 0-3 Final
Sat. 21 vs. UIC * Senior Day L, 1-3 Final
Fri. 27 at IUPUI * L, 0-3 Final
Sat. 28 at Northern Kentucky * L, 0-3 Final
 
November
Sat. 4 at Cleveland State * L, 0-3 Final
Sun. 5 vs. Oakland * L, 2-3 Final
Wed. 8 at Wright State * L, 0-3 Final
Sat. 11 vs. Milwaukee * W, 3-1 Final
 
August
Fri. 24 vs. Saint Peter's @ Lewisburg, Pa. Bucknell Invitational W, 3-0 Final
Sat. 25 vs. NJIT @ Lewisburg, Pa. Bucknell Invitational W, 3-1 Final
  at Bucknell Patriot League Network / Bucknell Invitational W, 3-1 Final
Tue. 28 at Kent State L, 1-3 Final
Fri. 31 vs. UNLV @ Pittsburgh, Pa. Duquesne Invitational W, 3-2 Final
  vs. Bowling Green @ Pittsburgh, Pa. Duquesne Invitational L, 0-3 Final
 
September
Sat. 1 at Duquesne ESPN+ / Duquesne Invitational W, 3-0 Final
Fri. 7 at Virginia Jefferson Cup L, 0-3 Final
Sat. 8 vs. George Mason @ Charlottesville, Va. Jefferson Cup W, 3-1 Final
  vs. UNC Wilmington @ Charlottesville, Va. Jefferson Cup L, 1-3 Final
Tue. 11 at Robert Morris L, 1-3 Final
Fri. 14 at Akron Zips Invitational L, 1-3 Final
Sat. 15 vs. Toledo @ Akron, Ohio Zips Invitational L, 2-3 Final
Fri. 21 at Cleveland State * ESPN3 L, 0-3 Final
Sat. 22 at Oakland * L, 0-3 Final
Fri. 28 vs. Wright State * ESPN+ W, 3-1 Final
Sat. 29 vs. IUPUI * ESPN+ L, 0-3 Final
 
October
Wed. 3 vs. Northern Kentucky * ESPN3 L, 0-3 Final
Fri. 5 at UIC * ESPN3 L, 0-3 Final
Fri. 12 at Milwaukee * ESPN+ L, 0-3 Final
Sat. 13 at Green Bay * ESPN+ L, 0-3 Final
Fri. 19 vs. Cleveland State * ESPN+ L, 0-3 Final
Sat. 20 vs. Oakland * L, 2-3 Final
Fri. 26 vs. Green Bay * ESPN+ L, 0-3 Final
Sat. 27 vs. Milwaukee * L, 1-3 Final
Wed. 31 at Northern Kentucky * ESPN3 L, 0-3 Final
 
November
Sun. 4 vs. UIC * ESPN3 L, 1-3 Final
Fri. 9 at IUPUI * ESPN3 L, 0-3 Final
Sat. 10 at Wright State * ESPN+ L, 1-3 Final
 
April
Sat. 6 vs. Nine-Team Tournament Stambaugh Stadium 9 a.m.
Wed. 17 vs. Akron Beeghly Center 7:30 p.m.
Sat. 20 vs. Tri-Match vs. Cleveland State and Toledo / Beeghly Center 10 a.m.
Wed. 24 vs. Skills Clinic Grades 8-12 4:45 p.m.
 
July
Fri. 12 vs. Team Camp 1 Varsity Teams All Day
Sat. 13 vs. Team Camp 1 Varsity Teams (Continuation of camp starting July 12) All Day
Sun. 14 vs. Team Camp 1 Varsity Teams (Continuation of camp starting July 12) All Day
Mon. 15 vs. Little Spikers Camp Grades 1-3 9 a.m. - Noon
  vs. All Skills Camp Grades 4-12 9 a.m. - Noon
  vs. Elite Camp Grades 9-12 9 a.m. - 4 p.m.
Tue. 16 vs. Little Spikers Camp Grades 1-3 (Continuation of camp starting July 15) 9 a.m. - Noon
  vs. All Skills Camp Grades 4-12 (Continuation of camp starting July 15) 9 a.m. - Noon
  vs. Elite Camp Grades 9-12 (Continuation of camp starting July 15) 9 a.m. - 4 p.m.
Wed. 17 vs. Little Spikers Camp Grades 1-3 (Continuation of camp starting July 15) 9 a.m. - Noon
  vs. All Skills Camp Grades 4-12 (Continuation of camp starting July 15) 9 a.m. - Noon
  vs. Elite Camp Grades 9-12 (Continuation of camp starting July 15) 9 a.m. - Noon
Fri. 19 vs. Team Camp 2 Varsity Teams All Day
Sat. 20 vs. Team Camp 2 Varsity Teams (Continuation of camp starting July 19) All Day
Sun. 21 vs. Team Camp 2 Varsity Teams (Continuation of camp starting July 19) All Day
# Exhibition
* Conference
Bold team: Home event